عزیزی، رئیس دانشگاه لرستان گفت: 12.5 درصد بودجه دانشگاه به پژوهش اختصاص یافته که نسبت به سال های قبل افزایش یافته است.

خسرو عزیزی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: پژوهش موتور محرک توسعه است و توجه به علم و پژوهش، توسعه پایدار را به دنبال دارد که در این راستا پژوهشگران و نخبگان فعالیت هایی می کنند که تبدیل ایده ها به محصول می تواند برای توسعه و پیشرفت بسیار موثر باشد.

وی با اشاره به بودجه پژوهش افزود: طی سال جاری بودجه پژوهش ۱۲٫۵ درصد از هزینه دانشگاه بوده که نسبت به سال قبل رشد داشته و برای بودجه هزینه ای سال آینده دانشگاه، ۴۷ درصد افزایش در نظر گرفته شده است.

رئیس دانشگاه لرستان تصریح کرد: این میزان بودجه اگرچه افزایش داشته اما کافی نیست و می طلبد که دستگاه های دیگر در این راستا همکاری لازم را داشته باشند.

عزیزی عنوان کرد: پژوهش نیازمند زیر ساخت های لازم است که در این زمینه دو آزمایشگاه به همراه تجهیزات برای بخش پژوهش دانشگاه لرستان راه اندازی شده است.

وی با تاکید بر این که پایان نامه ها به سمت تقاضا محور برود گفت: باید برنامه ریزی صورت گیرد تا پایان نامه ها به سمتی بروند که با محتوای آنها مشکلاتی حل شود و در واقع پایان نامه دانشجویی به سمت تقاضا محور حرکت کند و برای حل مشکلات در بخش های مختلف از آن استفاده شود.

رئیس دانشگاه لرستان خاطر نشان کرد: راه اندازی مراکز نوآوری با هدف تبدیل ایده به محصول است که افراد پژوهشگر و نخبه می توانند ایده های خود را پرورش دهند و از آنها برای بخش هایی استفاده شود.

عزیزی با اشاره به برنامه های هفته پژوهش افزود: در این هفته از ۷۲ پژوهشگر و کارآفرین برتر تجلیل و همچنین نمایشگاهی با ۲۴ غرفه به صورت مجازی برگزار شد.

انتهای پیام/