امرایی، رئیس اداره جهاد کشاورزی کوهدشت با اشاره به اعطای تسهیلات به کشاورزان گفت: بذر کشت گندم پاییزه کشاورزان لرستانی تامین شد.

محمدتقی امرایی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: کوهدشت دارای ۱۳۰ هزار هکتار زمین کشاورزی است و در راستای توزیع بذر به کشاورزان، طبق قانون تعهد داریم ۳۰ درصد آن را تأمین کنیم.

وی افزود: سه شرکت توزیع بذر در کوهدشت وجود دارد که بایستی بذر مربوط به چهار شهرستان کوهدشت، رومشکان، چگنی و پل‌دختر را تأمین کند و در این راستا برای هریک از این شهرستان‌ها سهم مشخصی لحاظ شده است.

رئیس اداره جهاد کشاورزی کوهدشت عنوان کرد: سهم کوهدشت از بذر گندم سه هزار و ۴۰۰ تن بوده، ولی با پیگیری‌هایی که صورت گرفته است بیش از چهار هزار تن بذر برای توزیع بین کشاورزان دارای دفترچه زراعی شهرستان تامین شد.

وی با اشاره به افزایش قیمت بذر نسبت به سنوات گذشته، تصریح کرد: هر کیلو بذر گندم که ما توزیع کرده‌ایم بر اساس قیمت مصوب ۳۹۰۰۰ ریال است و افزایش سراسری گندم توسط دولت همراه با گرانی نهاده کود و همچنین ادوات کشاورزی برای کاشت بوده است.

امرایی بیان کرد: کشت گندم در کوهدشت ۳۵ هزار تن به‌صورت دیم و پنج هزار تن نیز آبی بوده است و تنها شهرستان در کشور هستیم که ۷۶ درصد کشاورزان بذر موردنیازشان را تحویل گرفته‌اند.

رئیس اداره جهاد کشاورزی کوهدشت با اشاره به برخورد قانونی با متخلفان و سودجویان، عنوان کرد: تنها شهرستانی هستیم که بهترین عملکرد در حوزه بذر کشاورزی را در استان داریم.

وی گفت: کشاورزان گندم‌کار شهرستان می‌توانند با دریافت کشاورز کارت، به ازای هر هکتار کشت گندم، از تسهیلات وام ۲۰ میلیون ریالی بهره‌مند شوند که همین مسئله و گرانی جو می‌تواند، از عوامل هجوم به سمت خرید بذر گندم باشد.

انتهای پیام/