غفوری نژاد، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان گفت: رفع محرومیت مدارس مناطق عشایری و صعب‌العبور استان لرستان در اولویت نوسازی مدارس است.

به گزارش سفیرافلاک، به نقل از روابط عمومی نوسازی مدارس لرستان، امیر غفوری نژاد اظهار داشت: در حال حاضر ۴۰۹ مدرسه عشایری در استان وجود دارد که هدفمان بر اساس سند تحول بنیادین اجرای عدالت آموزشی در تمام نقاط استان است.

وی افزود: دانش‌آموزان روستایی و عشایر استعدادهای زیادی دارند اما مشکلاتی هم بر سر راه تحصیل آن‌ها است که به نظر می‌رسد افزایش اعتمادبه‌نفس و خودباوری در آن‌ها مهم‌ترین کلید حل پایان مشکلات است و سعی خواهیم کرد با ساخت مدارس عشایری و تحویل کانکس در مناطق صعب‌العبور بتوانیم آرامش را به دانش آموزان احیاء کنیم.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان عنوان کرد: مشکلات دانش آموزان و معلمان روستایی و عشایر شاید با استفاده از قلم و کاغذ راحت باشد اما تا زمانی که در میانشان نباشید و مشکلات را از نزدیک مشاهده نکنید درک مشکلات آنان راهی سخت است.

وی تصریح کرد: تا قبل از شیوع ویروس کرونا دانش آموزان روستایی و عشایر با مشکلاتی مانند مسافت‌های طولانی روستا تا مدارس، نبود امکانات لازم برای بهره‌مندی از تحصیل و… مواجهه بودند اما باوجود ویروس کرونا و پیگیری آموزش دانش آموزان به صورت مجازی این بار مشکلی مانند بهره‌مندی از ابزار الکترونیک هم به مشکلات ذکرشده اضافه شد که آموزش‌وپرورش و گروه‌های جهادی و حتی معلمان درصدد تأمین ابراز الکترونیک برای دانش آموزان روستایی و عشایر برآمدند اما این اقدامات کافی نبود و نیست و نوسازی مدارس استان هم سعی خواهد کرد به روند پروژه‌های عشایری و روستایی را شتاب بیشتری دهد.

غفوری نژاد گفت: ساخت مدارس جدید، تجهیز وسایل آموزشی و فرهنگی مدارس عادی و شبانه‌روزی و بازسازی مدارس فرسوده عشایری واقع در شهرستان کوهدشت، خرید و نصب کانکس برای مدارس مناطق عشایری و صعب‌العبور و حمل و جابه جایی مدارس کانکسی واقع در مناطق عشایری و صعب‌العبور از مصوبات مهم این جلسه بود که ان‌شاءالله در اسرع وقت پیگیری خواهد شد.

انتهای پیام/