ابراهیمی، رئیس اداره کمیته امداد ازنا با اشاره به اعطای تسهیلات به مبتلایان به کرونا گفت: بسته‌های معیشتی بین 3400 خانوار تحت پوشش توزیع شد.

رحمت ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: کمیته امداد امام خمینی(ره) ازنا ۱۵ درصد از کل جمعیت شهرستان و بالغ‌بر چهار و ۳۰۰ خانوار تحت پوشش و حمایت دارد و علیرغم اینکه ازنا در لرستان شهر برخورداری می‌باشد اما متأسفانه این رقم بسیار بالا است.

وی افزود: اقدامات خوبی در زمینه طرح «شهید حاج قاسم سلیمانی» توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) برای قشری که در سامانه کمیته امداد ثبت‌نام‌شده و تحت پوشش هستند، انجام‌شده است.

رئیس کمیته امداد ازنا عنوان کرد: در راستای اجرای طرح «شهید سلیمانی» به کسانی که تحت پوشش کمیته امداد بوده و مبتلابه کرونا شده‌اند ۵۰ میلیون ریال وام قرض‌الحسنه کرونایی اعطا خواهد شد.

وی تصریح کرد: درصورتی‌که سرپرست خانوار براثر کرونا فوت شود، اگر عائله تحت حمایت دارد ۱۰۰ میلیون ریال و اگر عضو خانوار باشد ۵۰ میلیون ریال وام بلاعوض به خانواده آن‌ها اعطا می‌شود.

ابراهیمی گفت: کمیته امداد لیست کل فوتی‌هایی را که به علت کرونا از دنیا رفته‌اند را از شبکه بهداشت دریافت نموده و به خانواده‌های آن‌ها جهت دریافت تسهیلات اطلاع‌رسانی کرده است، لذا از عموم مردم نیز درخواست می‌شود اطلاع‌رسانی نمایند و در صورت وجود چنین افرادی با شرایطی که عنوان شد با داشتن مدارک موردنظر به کمیته امداد، جهت دریافت تسهیلات مراجعه نمایند.

رئیس کمیته امداد ازنا بیان کرد: بسته‌های معیشتی به ارزش هرکدام چهار میلیون ریال بین چهار هزار و ۳۰۰ خانوار تحت پوشش کمیته امداد ازنا در شهریورماه و مهرماه توزیع‌شده است.

ابراهیمی تصریح کرد: با مساعدت‌هایی که خیرین به کمیته امداد داشته اند سبدهای کالایی به‌صورت موردی برای خانواده‌هایی که نیازشان بیشتر از بقیه بود تهیه و توزیع شد و تعداد ۵۵ دستگاه بخاری و آبگرمان نیز به قشر نیازمند اعطا گردید.

وی با اشاره به اعطاء تسهیلات نقدی به مادران باردار و افراد دارای شرایط حاد، گفت: از کودکانی که دارای سوءتغذیه هستند با هماهنگی شبکه بهداشت و درمان شهرستان حمایتهایی صورت می گیرد.

انتهای پیام/