شاکرمی، مدیر عامل ستاد دیه لرستان گفت: پویش «یلدای آزادی» با هدف کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد در استان لرستان برگزار می شود.

توکل شاکرمی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: برای نخستین بار در استان، همزمان با شب یلدا پویش یلدای آزادی برگزار می شود که خیرین و نیکوکاران به هر میزان که تمایل دارند می توانند برای کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد کمک کنند.

وی افزود: کمک های نیکوکاران هر چند اندک هم باشد اما با جمع آوری آنها می توان تعدادی از زندانیان را آزاد کرد تا دوباره به آغوش خانواده بازگردند.

مدیر عامل ستاد دیه لرستان با اشاره به این که ۲۲۱ زندانی جرائم غیر عمد در زندان های استان وجود دارد عنوان کرد: از ابتدای سال تاکنون ۱۴۷ نفر زندانی جرائم غیر عمد با کمک خیرین از زندان آزاد شدند که امیدواریم در پویش یلدای آزادی نیز تعدادی دیگر از زندان آزاد شوند.

شاکرمی بیان کرد: سال گذشته ۱۲۸ نفر از زندان آزاد شدند اما امسال مشارکت برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد افزایش یافته و تاکنون تعداد آزادی زندانیان به ۱۴۷ نفر رسیده است.

وی بیان کرد: افرادی که تمایل دارند در این امر خداپسندانه مشارکت کنند می توانند کمک های نقدی خود را به ستاد دیه و شماره حساب هایی که از طریق ستاد دیه اعلام شده، تحویل دهند تا در این مناسبت تعدادی از زندانیان که به دلیل ناتوانی و بدهکاری مالی در زندان هستند آزاد شوند.

انتهای پیام/