آزادبخت، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه 1450 پرستار لرستانی به کرونا مبتلا شدند گفت: همزمان با روز پرستار از 4500 پرستار استان لرستان تجلیل می شود.

صالح آزادبخت در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: در استان لرستان چهار هزار و ۵۰۰ پرستار در رشته های مختلف مشغول به فعالیت هستند که در شیوع کرونا تاکنون هزار و ۴۵۰ نفر از پرستاران استان به کرونا مبتلا شده اند.

وی افزود: پرستاران در ایام کرونا با همه توان به بیماران بیمارستانها خدمت رسانی کردند و ضروری است تا با رعایت پروتکل های بهداشتی به مدافعان سلامت کمک شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به کمبود پرستار در استان تصریح کرد: در زمان هایی که پیک شیوع کرونا بالا بود، کمبود پرستار بیشتر محسوس بود ولی با برنامه ریزی لازم این کمبودها جبران شد که با توجه به اعلام استخدام ۳۰ هزار پرستار جدید، سهمیه ای به استان تعلق می گیرد که بخشی از کمبود پرستار جبران می شود.

آزادبخت با اشاره به مراسم روز پرستار عنوان کرد: امسال به دلیل شیوع کرونا مراسم تجمعی برگزار نمی شود اما از تجلیل از همه پرستاران در دستور کار قرار دارد و علاوه براین، ۱۸ نفر از پرستاران نمونه استان به وزارت بهداشت معرفی می شوند.

وی با تاکید بر عدم مهمانی ها و دورهمی شب یلدا گفت: تقاضا می شود تا در این شب از برگزاری دورهمی ها خودداری شود تا کرونا شیوع پیدا نکند و دوباره سیر صعودی نداشته باشد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان خاطر نشان کرد: دورهم بودن و تجمع در مهمانی ها زنگ خطری برای پیک جدید کروناست که با رعایت چندین نکته ساده می توان کمک کرد تا کرونا همچنان روند کاهشی داشته باشد.

آزادبخت افزود: توصیه می شود هر خانواده امسال شب یلدا در خانه خود بمانند تا سلامتی خود و دیگران را حفظ کنند.

انتهای پیام/