پورهادیان، رئیس دانشگاه پیام نور ازنا گفت: حوزویان و دانشگاهیان موتور محرکه اندیشه ورزی جامعه به شمار می‌روند.

حسین پورهادیان در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک ضمن تبریک سالروز وحدت حوزه و دانشگاه اظهار داشت: این روز بنا به فرموده مقام معظم رهبری از یادگارهای امام راحل بوده و از دو جنبه حائز اهمیت است، اول اینکه منتهی شدن ترکیب علم و عمل به شهادت، همان‌طوری که نتیجه آن شهادت استاد بزرگوار شهید مفتح شد و دوم در هم آمیختن علوم دینی و دانشگاهی که بر وسعت نظر می‌انجامد.

وی افزود: بزرگوارانی در عرصه انقلاب اسلامی کوشش کرده‌اند که اکثراً مزین به این علوم یا این دو محیط فعال بوده‌اند که نمونه بارز آن مقام معظم رهبری است.

رئیس دانشگاه پیام نور ازنا عنوان کرد: حوزویان و دانشگاهیان که موتور محرکه اندیشه ورزی جامعه هستند، می‌توانند با وحدت در هدف خود که بنا به فرمایش مقام معظم رهبری، ایجاد جامعه اسلامی پیشرفته مستقل، جامعه امام، جامعه پیشاهنگ و جامعه الگو است کوشش کرده و نقش ویژه خود را ایفا کنند.

وی با اشاره به اینکه در این روزگار که عینیت بخشیدن به نیازهای انسان و کمی سازی آن از اولویت‌های مهم بشری است، تصریح کرد: اگر در بستر علوم حوزوی و با روش کمی سازی علوم امروزی همراه شویم، قطعاً نیاز جامعه بهتر برطرف خواهد شد.

هادیان با اشاره به اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی پرورش‌یافته محیط حوزه و دانشگاه بود، گفت: انتظار داریم تمام افرادی که در حوزه و دانشگاه فعالیت می‌کنند علاوه بر عامل بودن خود به علوم ناب این دو حوزه با وحدت نظر در راستای ارتقا جامعه اسلامی- ایرانی کوشش زیادی کنند.

انتهای پیام/