لونی، رئیس جمعیت هلال احمر الیگودرز گفت: در پی بارش سنگین برف در محور های الیگودرز 16 خودرو گرفتار شده در برف و کولاک امدادرسانی شدند.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی هلال احمر لرستان غلامرضا لونی اظهار داشت: روز گذشته در پی بارش سنگین برف در برخی از مناطق الیگودرز، به ٨۶ نفر از مسافرانی که درگردنه  شیخان شهرستان الیگودرز گرفتار شده بودند، امداد رسانی شدند.

وی افزود: در محور شول آباد به سپید دشت عوامل پایگاه امداد ونجات کوهستان شول آباد به گردنه شیخان اعزام و پس از چهار ساعت تلاش با کمک عوامل راهداری اقدام به رهاسازی ۱۳ دستگاه خودرو سواری، دو دستگاه خودروی وانت نیسان و یک دستگاه مینی بوس گرفتار در برف نمودند.

رئیس جمعیت هلال احمر الیگودرز تصریح کرد: در مجموع ۸۶ نفر از سرنشینان این خودروها از برف و کولاک نجات یافتند و به شول آباد منتقل شدند؛ علاوه بر امدادرسانی به این خودروها، تعداد دیگری از مسافران در طول مسیر امدادرسانی شدند.

وی بیان کرد: ضروری است تا همه مسافران و رانندگان در فصل زمستان خصوصا در هنگام بارش ها از تردد های غیر ضروری در محورهای کوهستانی خودداری کنند و درصورت تردد در این جاده ها از سیستم گرمایشی وایمنی خودروی خود اطمینان حاصل کنند.

لونی گفت: داشتن زنجیر چرخ یکی از لوازم ضروری فصل زمستان است که توصیه می شود همه رانندگان در زمستان این وسیله را به همراه داشته باشند تا در صورت نیاز سریعا استفاده کنند.

انتهای پیام/