رضایی، مدیر عامل جمعیت هلال احمر لرستان گفت: ۵ کوهنورد مفقود در ارتفاعات اشترانکوه با تلاش نیروهای امدادی هلال احمر نجات یافتند.

صارم رضایی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: پس از تماس تلفنی با مرکز کنترل و هماهنگی عملیات مبنی بر مفقود شدن پنج نفر کوهنورد درارتفاعات اشترانکوه بلافاصله جمعیت هلال احمرشهرستان دورود با هماهنگی هیأت کوهنوردی شهرستان، یک تیم امدادی مجهز به تجهیزات امداد و نجات کوهستان را تشکیل دادند.

وی افزود: پس از بررسی شرایط جوی تیم امداد و نجات به منطقه مورد نظر حرکت کردند و پس از پنج ساعت جستجو موفق شدند افراد گم شده را پیدا کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان تصریح کرد: تیم امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر شهرستان دورود در شرایط جوی نامساعد و با اجرای تکنیک های جستجو و نجات کوهستان رد افراد گم شده را پیدا و از مسیر ارتفاعات اشترانکوه مشرف به روستای درب آستانه افراد مفقود شده را به پایین دست هدایت نمودند.

رضایی عنوان کرد: با توجه به فصل سرما ضروری است تا مردم از  صعودهای زمستانه به مناطق کوهستانی بدون هماهنگی با هیات کوهنوردی استان پرهیزکنند؛ در صورت صعود به ارتفاعات مجهز به تجهیزات مناسب  کوهستان باشند و هرگونه حوادث را با تلفن مرکز کنترل و هماهنگی عملیات استان لرستان اطلاع دهند.

انتهای پیام/