اکبری، معاون هواشناسی لرستان گفت: دمای هوا در استان بین 5 تا 7 درجه سردتر می شود و پدیده یخبندان و مه گرفتگی پیش بینی می شود.

زینب اکبری در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: سامانه بارشی از دو روز گذشته در منطقه فعال شده و بارشهای خوبی را به دنبال داشت، همچنین موج دوم این سامانه امروز و فردا بارش هایی را ایجاد می کند.

وی افزود: طی امروز و فردا افزایش ابر همراه با بارشهای رگباری پیش بینی می شود که در برخی از مناطق و ارتفاعات، بارشها به صورت برف خواهد بود اما میزان بارشها در این سامانه از موج روز گذشته کمتر است.

معاون هواشناسی لرستان با اشاره به کاهش دمای هوا تصریح کرد: از امشب تا روز یکشنبه دمای هوا در استان بین پنج تا هفت درجه کاهش پیدا می کند و دمای اکثر مناطق به زیر صفر می رسد.

اکبری گفت: در برخی از مناطق استان دمای هوا به چند درجه زیر صفر می رسد که در این چند روز پدیده یخبندان و مه صبحگاهی نیز پیش بینی می شود.

وی بیان کرد: سپیددشت با ۶۲ میلیمتر رکورددار بیشترین بارشها در استان بود و میزان بارش ها در خرم آباد ۳۳٫۶، بروجرد ۲۹.۵، الیگودرز ۹.۹، کوهدشت ۱۸.۴، پلدختر ۳۱.۹، درود ۵۰.۹، الشتر ۳۵.۴، نورآباد ۳۱.۱، ازنا ۱۹.۹، رومشکان ۱۵.۴، سراب دوره ۳۶، ایمان آباد ۴۰.۷، سیلاخور ۱۷.۲، سپیددشت ۶۲.۸، ریمله ۳۹.۶ و شول آباد ۵۸.۴ بوده است.

انتهای پیام/