محتشم، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی الیگودرز گفت: جشنواره‌ قرآنی رحمه للعالمین با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به زودی در الیگودرز برگزار می شود.

به گزارش سفیر افلاک، میثم محتشم عصر امروز در نشست قاریان بین‌المللی و ملی در این شهرستان اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین وظایف اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، تقویت انجمن قرآن و عترت و تربیت قاریان حرفه‌ای قرآن است.

وی افزود: علیرغم اینکه هنر قرائت قرآن امروزه در الیگودرز از جایگاه مناسبی برخوردار نیست و طی چند سال گذشته متأسفانه در میان نسل نوجوان و جوان، قاری رده بالایی تربیت‌نشده است، اما حضور دو قاری بین‌المللی و چند قاری ملی، نقطه‌ امیدی است که می‌توان با برنامه‌ریزی درازمدت و بهره‌مندی از دانش این استادان، آینده‌ این هنر را در شهرستان تضمین کرد.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی الیگودرز عنوان کرد: متأسفانه تاکنون در این شهرستان به قرائت قرآن به‌صورت حرفه‌ای پرداخته نشده است و به همین علت بسیاری از قاریان خوش‌صدا، نتوانسته‌اند مسیر آموزش را به‌درستی طی کنند و تنها در حد استعداد باقی‌مانده‌اند که با برگزاری دوره‌های آموزش، بر مبنای اصول صحیح و حرفه‌ای، می‌توان قاریان آینده داری را برای هنر شهرستان تربیت کرد.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره‌ قرآنی رحمه للعالمین با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در آینده نزدیک، تصریح کرد: این جشنواره به‌خوبی نیاز شهرستان را به تربیت قاریان حرفه‌ای نشان خواهد داد، ابتدا قرار بود که در روز میلاد فرخنده‌ پیامبر اکرم (ص)، با محوریت قرائت سوره‌ مبارکه‌ فیل برگزار شود که به دلیل اوج‌گیری بیماری کرونا، به زمان دیگری موکول شد.

به گزارش سفیرافلاک، پس از همفکری اعضا، مقرر شد که نشست‌های دائمی قرائت قرآن، مشابه جلسات سایر انجمن‌ها، روزهای دوشنبه باهدف تربیت هنرجویان قرآنی، در مجتمع فرهنگی هنری سیمرغ برگزار شود.

گفتنی است که اولین نشست قرائت قرآن انجمن قرآن و عترت الیگودرز، با حضور استادان و قاریان برتر، روز دوشنبه، اول دی‌ماه، ساعت چهار عصر، با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در مجتمع فرهنگی هنری سیمرغ برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/