رفیعی، مدیر صندوق بیمه کشاورزی لرستان گفت: بیش از 24 هزار کشاورز لرستانی از ابتدای سال زراعی تاکنون محصولات خود را بیمه کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 120 درصد رشد داشته است.

فتح اله رفیعی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: از ابتدای سال زراعی جدید تاکنون ۲۴ هزار و ۱۶۰ کشاورز در استان لرستان محصولات کشاورزی خود را در بخش های زراعی، باغات، دام و طیور بیمه کردند؛ بیمه محصولات کشاورزی در مقایسه با سال گذشته ۱۲۰ درصد رشد داشته است.

وی افزود: ۲۰ هزار متر آبزیان سردآبی، ۱۰۰ هکتار تنه درختان، ۵۸۰ هزار راس دام، هفت میلیون و ۴۰۰ هزار قطعه جوجه یک روزه، هزار ۲۲۰ هکتار باغات و ۲۳ هزار هکتار اراضی محصولات زراعی در استان تحت پوشش بیمه قرار گرفته است.

مدیر صندوق بیمه کشاورزی لرستان با اشاره به اینکه از ابتدای سال زراعی جدید خسارتی رخ نداده است تصریح کرد: صندوق بیمه کشاورزی این آمادگی را دارد در صورت وقوع هر گونه حادثه در کوتاهترین زمان نسبت به بررسی خسارت اقدام و پرداخت غرامت انجام دهد.

رفیعی از افزایش ۱۲۰ درصدی بیمه محصولات کشاورزی در استان خبر داد و گفت: برای بیمه محصولات، محدودیتی از نظر مساحت و تعداد وجود ندارد و بیمه محصولات زراعی تا پایان دی ماه، محصولات باغی تا پایان سال و بیمه دام و طیور و آبزیان در طول سال ادامه دارد.

وی بیان کرد: سال گذشته صندوق بیمه کشاورزی در استان ۱۵ میلیارد تومان خسارت به کشاورزان پرداخت کرد و خوشبختانه هر سال استقبال کشاورزان برای بیمه محصولات بیشتر می شود.

انتهای پیام/