اسبکوه، رئیس اتاق اصناف لرستان گفت: با توجه به شرایط کرونایی، امسال اصناف لرستان با کاهش 70 درصدی فروش اقلام شب یلدا مواجه شدند.

منوچهر اسبکوه در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: امسال شرایط کرونایی و بالا رفتن قیمت برخی از اقلام سبب شده فروش اقلام شب یلدا۷۰ درصد کاهش یابد.

وی افزود: قیمت آجیل، شیرینی و میوه نسبت به سال گذشته افزایش یافته به طوری که قیمت آجیل ۵۰ درصد، میوه ۸۰ درصد، شیرینی ۵۰ درصد افزایش یافته و با توجه به شرایط موجود کرونا، فروش این اقلام کاهش یافته است.

رئیس اتاق اصناف لرستان تصریح کرد: بالا بودن این اقلام به معنای گرانفروشی نیست بلکه خود مغازه دار هم این اقلام را با قیمت مصوب خریداری و عرضه می کند اما برای جلوگیری از گرانفروشی، گشت هایی از ۲۰ آذرماه برای تشدید نظارت بازار شب یلدا در استان تشکیل شده و هر روز بر بازار نظارت می کنند.

اسبکوه عنوان کرد: قنادیها و آجیل فروشی ها تاکنون در گروه دو مشاغل قرار داشتند اما طبق اعلام ستاد مقابله با کرونا، این دو گروه از مشاغل به گروه یک تغییر یافته است.

وی بیان کرد: همچنین آرایشگاه های زنانه نیز تاکنون جزء گروه سه بودند که به گروه دو تغییر یافته اند و مهمترین شرایط فعالیت این واحدها رعایت پروتکل های بهداشتی است و تاکنون حدود ۹۰ درصد اصناف دستورالعمل های بهداشتی را رعایت می کنند.

رئیس اتاق اصناف لرستان با اشاره به اجرای محدودیت های شب یلدا گفت: امروز و فردا همه اصناف به جز گروه یک تنها تا ساعت ۱۸ مجاز به فعالیت می باشند و در غیر این صورت با اصنافی که بعد از ساعت ۱۸ فعالیت داشته باشند برخورد می شود.

انتهای پیام/