پرستاران در ایام کرونا با قلبی محکم و بی هراس سلامت خود را به خطر انداخته و مخلصانه و تمام‌عیار درصحنه خدمت‌رسانی هستند.

به گزارش سفیرافلاک، پرستاران پرچم‌داران نهضت سلامت جامعه و پیرو بانوی قهرمان کربلا حضرت زینب (س) امروز در خط مقدم کرونا حماسه‌آفرینی می‌کنند.

گرچه سالروز میلاد حضرت زینب (س) با عید و سرور باید قرین باشد ولی این نام مبارک، همواره با رنج و اندوه و مصیبت عاشورا قرین گشته است.

امروز پرستاران و کادر درمان هم به تأسی از این بانوی بزرگ، رنج، اندوه و خستگی‌ها را به جان خریده و برای سلامتی جامعه، با قلبی محکم و بی هراس سلامت خود را به خطر انداخته و مخلصانه و تمام‌عیار درصحنه خدمت‌رسانی هستند.

با حضور امام‌جمعه کوهدشت، فرمانده سپاه و جمعی از مسئولان به مناسبت ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار، ۱۳۶۱ بسته معیشتی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) با همکاری سپاه کوهدشت و گروه‌های جهادی، بین نیازمندان و افراد متضرر از کرونا در این شهرستان توزیع شد.

پرستاران؛ پرچم‌دار سلامت جامعه

حجت‌الاسلام ابراهیم طهماسبی امام‌جمعه کوهدشت، در حاشیه این مراسم ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: استمرار رزمایش احسان و کمک‌های مومنانه بسیار ارزشمند بوده زیرا هدف آن محرومیت‌زدایی و حمایت از اقشار کم‌درآمد جامعه است.

وی افزود: ملتی که مکتبش برگرفته از فرهنگ عاشورا و مسیر اولیای الهی است همیشه در بحران‌ها و سختی‌ها یار و یاور همدیگر خواهند بود.

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به اینکه حضرت زینب (س) قهرمان کربلا، پرچم‌دار نهضت عاشورا است، عنوان کرد: امام حسین (ع)، ضمن امر به صبر و شکیبایی، سفارشات لازم را قبل از شهادتش برای پرستاری از این نهضت عظیم به زینب (س) عطا فرمود.

وی تصریح کرد: امروز پرستاران در سنگر جهاد و خط مقدم مقابله با کرونا به تأسی از حضرت زینب (س) پرچم‌دار نهضت سلامت جامعه هستند.

پرستاران از حضرت زینب (س) الگو گیری می‌کنند

سرهنگ کرم کونانی فرمانده سپاه کوهدشت، در گفت‌وگو با خبرنگار سفیر افلاک، ضمن گرامیداشت سالروز میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار اظهار داشت: پرستار با جهاد، صبر، ارزش‌های انسانی و ایثار آمیخته است و چون کار سختی بر عهده داشته، اجر بزرگی را هم دارند.

وی افزود: پرستاران از بانوی قهرمان عاشورا حضرت زینب (س) الگو می‌گیرند و امروز مشاهده می‌کنیم با صبر و دلسوزی خود به همراه کادر درمان در خط مقدم مقابله با کرونا صحنه‌هایی از ایمان و همدلی را خلق می‌کنند.

فرمانده سپاه کوهدشت با اشاره به اینکه مردم ولی‌نعمتان ما هستند، اظهار داشت: به مناسب سالروز میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار تعداد هزار و ۳۶۱ بسته معیشتی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با همکاری سپاه کوهدشت و گروه‌های جهادی توزیع شد و در مرحله بعد از رزمایش کمک‌های مومنانه به مناسبت سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی تعداد هزار و۵۰۰ بسته معیشتی و بهداشتی در شهرستان بین نیازمندان توزیع می‌شود.

توزیع ۴ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان کوهدشت

ایرج فریادی پور دبیر قرارگاه جهادی، خدمت‌رسانی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) کوهدشت در گفت‌وگو با خبرنگار سفیر افلاک، ضمن تبریک ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار اظهار داشت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون تعداد سه هزار و ۹۴۰ بسته معیشتی و پروتئینی از طرف ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در سطح شهرستان توسط گروه‌های جهادی بسیجی و مؤسسات نیکوکاری بین خانواده‌های کم‌بضاعت، بی‌بضاعت و خانواده‌های زندانیان و کارگران فصلی و تعداد ۴۰۰ کیف و لوازم‌التحریر بین دانش آموزان توزیع‌شده است.

وی افزود: در رزمایش مرحله چهارم تعداد هزار و ۳۶۱ بسته معیشتی بین نیازمندان متضرر از کرونا توزیع شد، البته این کمک‌های معیشتی همچنان ادامه داشته و در آینده نزدیک هم توزیع خواهد شد.

دبیر قرارگاه جهادی، خدمت‌رسانی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) کوهدشت عنوان کرد: در حال حاضر گروه‌های جهادی در سطح شهرستان و بخش‌های تابعه در حال خدمت‌رسانی، احداث و تکمیل منازل مسکونی خانواده‌های بی‌بضاعت هستند.

 انتهای پیام/