دارابی، پرستار بخش کرونا بیمارستان تأمین اجتماعی خرم‌آباد گفت: بهبودی حال بیماران، بهترین و ماندگارترین لحظه برای پرستاران است.

به گزارش سفیرافلاک، حضرت زینب (س)، بانوی صبور کربلا، با مجموعه فضایل اخلاقی و ارزشی همچون مستحکم و قوی بودن، خستگی‌ناپذیری، مسئولیت‌پذیری، مهربانی، دلسوزی، شجاعت و بردباری، الگوی پرستاران شناخته‌شده است بر این اساس میلاد حضرت زینب (س) به‌عنوان روز پرستار فرصتی است تا ضمن تکریم و ارج نهادن جایگاه پرستاران، صبوری و استقامت این قشرخدوم در مواجهه هرروزه با درد و رنج بیماران را یادآور شویم.

سید مصطفی دارابی، پرستار بیمارستان تأمین اجتماعی خرم‌آباد در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت:۲۱ سال داشتم که به‌عنوان تکنیسین بیهوشی وارد محیط بیمارستان شدم، با توجه به حضور در درمانگاه‌های شهرهای مختلف استان و خدمت در بخش‌های اورژانس و اتاق عمل تصمیم به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی پرستاری گرفتم.

شرایط سخت مقابله با کرونا

وی افزود: با کسب تخصص و تجربه، موفق به برگزاری دوره‌های آموزشی مستمر برای دانشجویان رشته پرستاری در درمانگاه‌های تأمین اجتماعی شهرهای مختلف همچون کوهدشت، نورآباد، پل‌دختر و…شدم اما از ابتدای بیماری دوره‌ها محدود و درمقطعی تعطیل شد.

پرستار بیمارستان تأمین اجتماعی خرم‌آباد با اشاره به ۱۷ سال خدمت در بیمارستان‌ها و شرایط سخت مقابله با بیماری کرونا در ۱۰ ماه اخیر عنوان کرد: درد و رنج بیماران مبتلا به کرونا و مرگ‌های روزانه همشهری‌ها و هم استانی‌های ما شرایط را سخت‌تر می‌کرد؛ تنها بهبودی حال بیماران و مرخص شدن آن‌ها از بیمارستان بود که می‌توانست خستگی ما را کم کند.

وی خاطرنشان کرد: بهبودی حال جوان تازه متأهل شده بعد از مدت‌ها جدال با بیماری در بخش آی سی یو، به‌عنوان بهترین و ماندگارترین لحظه در عمر پرستاری ما ثبت و ضبط می‌شود.

تعهد کاری شاخصه‌های مهم پرستاران

دارابی با اشاره به این‌که اگر در انتخاب شغل دنبال منیت و منفعت شخصی و سطح حقوق و مزایا نباشیم، خستگی در مسیر کار وجود ندارد بیان کرد: ابتدای راه پرستاری با عمل به سخنان یکی از دوستان طلبه‌ام، هر بیمار را همانند عضوی از خانواده‌ام دانسته و نهایت تلاش و توان خود را برای درمان آن‌ها به کار گرفته‌ام، دیدگاهی که به‌عنوان یک محرک از ابتدای کار تاکنون و در هنگام لحظات سختی همراه من بوده است.

وی علاقه‌مندی، سعه‌صدر، تجربه، تخصص و تعهد کاری همراه بااخلاق را از شاخصه‌های مهم پرستاران دانست و تصریح کرد: نام‌گذاری روز میلاد حضرت زینب (س) به نام روز پرستار یک شاهکار فرهنگی است؛ مدیریت، صبر، خستگی‌ناپذیری حضرت زینب (س) به‌عنوان پرستار کربلا در واقعه عاشورا، قطعاً الگوی رفتاری پرستاران جامعه امروز ما بوده و در برابر بانوی شکیبایی نباید سخنی در رابطه با خستگی گفت.

پرستار بخش کرونا بیمارستان تأمین اجتماعی خرم‌آباد با اشاره به‌ضرورت همراهی و همدلی مردم در برابر این بیماری یادآور شد: طی این دوهفته با تشکیل تیم‌های شش نفره متشکل از پرستاران خبره و حاذق در مورد سیستم تنفسی، با بررسی و پایش روزانه وضعیت جسمانی بیماران مبتلا به کرونا که مشکلات حاد تنفسی دارند و از طرفی رعایت موارد بهداشتی از جانب مردم آمار مرگ‌ومیر در بیمارستان‌ها کاهش‌یافته است.

به گزارش سفیر افلاک، کرونا به ما یاد داد با خصوصیات پرستاران همچون باهم صبور و بردبار بودن، مهربانی باهم و کمک به همدیگر می‌توان بر بسیاری از مشکلات فائق آمد.

انتهای پیام/