فرهادی گفت: طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش امتحانات حضوری برای برخی از پایه های تحصیلی در نظر گرفته شده اما این برنامه طبق شرایط انجام می شود که در این راستا جلسه ای در ستاد مقابله با کرونا برگزار می شود تا شیوه برگزاری امتحانات مشخص شود.

علی فرهادی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: با اعمال محدودیت ها و همکاری مردم، طی دو هفته اخیر شیوع کرونا کاهش یافته و در کنار آن میزان مرگ و میر ناشی از کرونا کمتر شده است به طوری که در استان هم اکنون حدود ۳۰۰ نفر در بیمارستانها بستری هستند در حالی که در پیک اخیر تعداد بستری به حدود هزار نفر هم رسید.

وی افزود: تاکنون بیش از ۵۹ هزار نفر در استان به کرونا مبتلا شده و هزار و ۲۵۸ نفر بر اثر کرونا فوت کرده اند که اگر همچنان دستورالعمل های بهداشتی رعایت شود قطعا شاهد کاهش چشمگیر شیوع کرونا خواهیم بود.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان تصریح کرد: در حال حاضر طبق بررسی های صورت گرفته در ادارات ۹۹ درصد و در مکان های عمومی ۸۵ درصد از ماسک استفاده می شود که در کنار آن رعایت فاصله فیزیکی و رعایت نکات بهداشتی می تواند بسیار در کاهش شیوع موثر باشد.

فرهادی با اشاره به اعلام برگزاری برخی از امتحانات به صورت حضوری عنوان کرد: طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش امتحانات حضوری برای برخی از پایه های تحصیلی در نظر گرفته شده اما این برنامه طبق شرایط انجام می شود که در این راستا در استان جلسه ای در ستاد مقابله با کرونا برگزار می شود تا شیوه برگزاری امتحانات مشخص شود.

وی بیان کرد: یکی از برنامه هایی که در این ایام انجام شده، اهدای پلاسما توسط بیماران کرونایی پس از مدت زمان مشخص بوده که در استان لرستان این برنامه اجرا شد و تعدادی از بیماران کرونایی برای اهدای پلاسما اقدام کردند.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه این مورد درمان قطعی نیست اما در برخی از شرایط برای کنترل بیماری موثر است که در بیمارستان تزریق پلاسما صورت می گیرد.

فرهادی گفت: خطر اوج گیری کرونا همیشه وجود دارد که در صورت عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی دوباره آمار ابتلا و مرگ و میر بالا می رود که ضروری است همه مردم نکات بهداشتی و عدم برگزاری مهمانی را رعایت نمایند.

انتهای پیام/