وفایی گفت: ۳۰۰ واحد مسکونی تا پایان سال تکمیل و به مددجویان بهزیستی لرستان تحویل می شود.

رضا وفایی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: کمک به تهیه مسکن مددجویان، یکی از اقدامات بهزیستی است که در طول سال با کمک خیرین و با استفاده از تسهیلات برای بهسازی و یا بازسازی واحدهای مسکونی مددجویان تحت پوشش صورت می گیرد.

وی افزود: در همین راستا طرحی به نام «با هم بسازیم» از سوی بهزیستی طراحی شده که در این طرح خیرین به هر میزان که تمایل دارند کمک های نقدی خود را اهدا می کنند تا واحدهای نیمه کاره مددجویان تکمیل و واگذار شود.

معاون بهزیستی لرستان تصریح کرد: این طرح ظرف روزهای آینده در استان آغاز می شود و خیرین استانی و خارج از استان می توانند در اجرای این طرح مشارکت نمایند تا ۳۰۰ واحد نیمه کاره مددجویان تکمیل و افتتاح شود.

وفایی با بیان اینکه پیشرفت فیزیکی این واحدها در شهر و روستا متفاوت است و با اجرای این طرح واحدهای مسکونی هر چه سریعتر تکمیل می شوند عنوان کرد: تلاش می شود که تا قبل از پایان سال این واحدها تکمیل و در اختیار مددجویان قرار گیرد.

وی بیان کرد: کمک بلاعوض بهزیستی برای خانه دار شدن مددجویان تحت پوشش به این صورت است که برای خانواده های بدون معلول ۱۰ میلیون تومان، خانواده های دو معلول در روستا ۸۵ میلیون تومان و خانواده های دو معلول در شهر ۱۴۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

معاون بهزیستی لرستان با اشاره به اینکه از ابتدای سال تاکنون بیش از ۶۰۰ واحد مسکونی برای مددجویان تحت پوشش ساخته شده است گفت: در صورت تکمیل و واگذاری این واحدهای نیمه کاره، تعداد واحدهای ساخته شده برای مددجویان امسال به حدود ۹۰۰ واحد افزایش پیدا می کند.

انتهای پیام/