آشتاب با بیان اینکه 62 درصد دعاوی کارگری در استان لرستان به سازش ختم شد گفت: ۴۶۸ نفر در طرح کارورزی مشغول به کار شدند.

علی آشتاب در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون چهار هزار و ۲۵۰ پرونده دادخواست که در حوزه دعاوی کارگری و کارفرمایی بوده است، در استان تشکیل شد.

وی افزود: از این تعداد دو هزار و ۵۰ پرونده معادل ۶۲ درصد پرونده های دعاوی با همکاری نمایندگان کارگران در هیات تشخیص به سازش ختم شده و دو هزار و ۲۰۰ پرونده در روند رسیدگی قرار گرفت.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان تصریح کرد: پرونده های تشکیل شده در حوزه حقوق و مزایای معوقه، بیمه بیکاری، سنوات، حق مسکن، پاداش و موارد دیگر است که تلاش می شود تا روند رسیدگی به این پرونده ها کوتاه و در کمترین زمان به این پرونده ها رسیدگی شود.

آشتاب با اشاره به اینکه لرستان رتبه اول یارانه دستمزد را در کشور دارد گفت: اقدامات اساسی و خوبی در راستای ایجاد اشتغال در استان صورت گرفته به طوری که در اجرای طرح یارانه دستمزد، ۵۳۸ نفر برای استان در نظر گرفته بودند تا با این طرح مشغول به کار شوند که تاکنون ۵۱۵ نفر یعنی حدود ۹۶ درصد سهمیه محقق شده و این افراد مشغول به کار شده اند.

وی بیان کرد: همچنین در طرح کارورزی نیز ۴۶۸ نفر با این طرح مشغول به کار شدند و ۶۳ درصد این طرح در استان محقق شده است که انتظار می رود با اجرای این طرح ها افراد جویای کار مشغول به کار شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به ارائه تسهیلات خسارت ناشی از کرونا عنوان کرد: افرادی که در حوزه ورزشی و گردشگری با شیوع کرونا دچار خسارت شده اند می توانند برای استفاده از تسهیلات ثبت نام کنند و سایت برای ثبت نام در این دو مورد باز است.

انتهای پیام/