رزم، رئیس کل دادگستری لرستان گفت: آمادگی داریم که علاوه بر اعتبارات فرهنگی در سطح ملی و قوه قضائیه، از اعتبارات استانی بهره گیری شود تا در مسابقات قرآنی تعداد شرکت کنندگان لرستانی افزایش یابد.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی دادگستری لرستان محمد رزم در مراسم اختتامیه مرحله مقدماتی هشتمین دوره مسابقات قرآن و عترت قوه قضائیه اظهار داشت: مسابقات در رشته‌های مختلف حفظ، تلاوت قرآن و تفسیر با حضور ۲۷۰ نفر از کارکنان اداری، قضات و خانواده‌های دادگستری لرستان و سازمان‌های تابعه برگزار شد که ۲۶ نفر در این مسابقات حائز رتبه برتر شدند و ۱۶ نفر از آنان به مرحله کشوری راه یافتند.

وی افزود: تلاش می شود تا در سال‌های آینده تعداد شرکت کنندگان در این مسابقات افزایش یابد و در رشته‌های بیشتری علاقمندان حضور داشته باشند که در این راستا آمادگی داریم تا اعتبارات فرهنگی را علاوه بر آنچه در سطح ملی و قوه قضائیه اختصاص داده می شود، از اعتبارات استانی نیز کمک کنیم و شاهد درخشش بهتر و بیشتری از لرستان در مسابقات قرآنی باشیم.

رئیس کل دادگستری لرستان با اشاره به اینکه قرآن نور و هدایتگر بشر به سوی رستگاری است تصریح کرد: مردم لرستان ایثارگر و ولایتمدار هستند که همیشه نسبت به امور دینی و مذهبی اهتمام دارند و کسی می‌خواهد به سمت اهداف متعالی هدایت شود باید با قرآن مانوس شود.

رزم عنوان کرد: بهترین راه ارتباط بشر با خداوند متعال، قرآن کریم است و هر آنچه نیاز است که انسان به سوی سعادت حرکت کند در قرآن بیان شده است.

وی گفت: انقلاب اسلامی ایران برای عمل به احکام اسلامی و حاکمیت اسلام است و در سایه قرآن و عمل به احکام نورانی آن سعادت بشر و ملت ها تضمین شده است.

انتهای پیام/