ستاری، معاون رئیس جمهور گفت: 5500 شرکت دانش بنیان در کشور وجود دارد و در استان لرستان نیز تعدادی از این شرکت ها فعالیت دارند که بهره گیری از پتانسیل های لرستان در این زمینه لازم است.

به گزارش سفیر افلاک سورنا ستاری در بازدید از پارک علم و فن آوری لرستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در کشور پنج هزار و ۵۰۰ شرکت دانش بنیان وجود دارد که این شرکت ها پروژه هایی را انجام می دهند.

وی افزود: در حوزه کرونا با توجه به وجود یک سیستم فعال، این سیستم به صورت خودکار محصولات مورد نیاز را ساخته و وارد بازار می کند.

معاون رئیس جمهور با تاکید بر حمایت شرکت های دانش بنیان گفت: در سال آینده حمایت از این شرکت ها ادامه دارد که در این زمینه دولت بودجه ای را در نظر گرفته که اگر به تصویب مجلس برسد قطعاً حمایت های بیشتری از شرکت های نوپا انجام خواهد شد.

ستاری تصریح کرد: تسهیلات خوبی از طریق صندوق نوآوری و شکوفایی و صندوق توسعه به شرکت‌های دانش بنیان ارائه می شود تا این شرکت ها بتوانند اقدامات لازم را انجام دهند.

وی بیان کرد: هر هفته تعداد زیادی برنامه افتتاحیه در تهران و شهرستانها به صورت مجازی انجام می شود و مردم می بینند که برنامه های خوب و نتایج چشمگیری توسط جوانان و نخبه های این کشور در حال بهره برداری و انجام است.

معاون رئیس جمهوری با اشاره به ظرفیت های استان خاطر نشان کرد: استان لرستان از استان‌های دارای پتانسیل بالا بوده، اگرچه تاکنون به پتانسیل واقعی آن توجه نشده اما با توسعه پارک علم و فناوری این نگرش جدید ایجاد شده و به سمت ایجاد شرکت‌های دانش بنیان در حوزه های مختلف رفته است.

ستاری گفت: حوزه‌هایی که لرستان در آن پتانسیل بالایی دارد شامل بخش کشاورزی، دامپروری و گیاهان دارویی است که مشکلات این حوزه ها در حال برطرف شدن است.

وی با اشاره به ساخت تجهیزات پزشکی افزود: شرکت هایی در این زمینه در حال فعالیت هستند و امیدوارم که با حمایت از طرح های مذکور و نتایج این سفر اتفاقات ارزشمندی در استان لرستان در  حوزه های مورد نظر شکل گیرد.

انتهای پیام/