رزم گفت: گشت های محله محور بسیج در ارتقای امنیت پایدار و کاهش آسیب های اجتماعی جامعه موثر است.

به گزارش سفیرافلاک، محمد رزم در دیدار سردار سیف معاون عملیات بسیج کشور پیرامون چگونگی اجرای دستورالعمل گشت های بسیج محله محور اظهار داشت: انقلاب اسلامی بر پایه حضور مردم شکل گرفت و با گذشت چهار دهه از عمر با برکت انقلاب اسلامی ایران، حضور مردم در عرصه ها و صحنه های مختلف سبب مرتفع شدن مشکلات در بخش هایی شده است.

وی با اشاره به نقش مردم در دوران دفاع مقدس افزود: در صحنه های دفاع مقدس و جنگ تحمیلی مردم نقش اساسی داشتند و در شرایط کنونی که دشمنان و بدخواهان با گشودن جبهه نرم، جنگ اقتصادی و فرهنگی علیه ما ایستاده اند همچنان مردم با ایستادگی خود به مقابله با دشمن می روند.

رئیس کل دادگستری لرستان تصریح کرد: بهترین جلوه های مشترک بسیج امروز و بسیج در دوران جنگ، حضور مردم در صحنه های مختلف است.

رزم با بیان اینکه بسیج از مردم و برای مردم است گفت: در هر عرصه و صحنه ای که انقلاب و نظام تهدید شود و نیازمند کمک و تعامل باشد، بسیج و بسیجی حضور پیدا می‌کند و فرموده حضرت امام(ره) مبنی بر اینکه فرمودند افتخارم این است که من یک بسیجی ام، نشان از جایگاه رفیع و بزرگ بسیج دارد.

وی بسیج را حافظ دستاوردهای انقلاب جهانی اسلام دانست و عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در تبیین جایگاه ارزشمند بسیج فرمودند تا بسیج هست، نظام جمهوری اسلامی از سوی دشمنان تهدید نخواهد شد و این یک رکن اساسی است.

رئیس کل دادگستری لرستان بیان کرد: بسیج در عرصه های سازندگی، سیل، زلزله و سلامت مردم اقداماتی انجام داده که ظرفیت عظیم بسیج می‌تواند در کاهش آسیب های اجتماعی و برقراری نظم و ارتقاء امنیت پایدار در محلات نقش اساسی داشته باشد.

رزم خاطر نشان کرد: با توجه به محدودیت‌ امکانات و منابع نیروی انتظامی، نیروهای بسیجی برای ارتقای امنیت محلات تلاش می کنند و نیروهای ناجا را در انجام ماموریت های محوله یاری می نمایند.

وی با اشاره به گشت های بسیج محله محور گفت: گشت های رضویون در شورای امنیت کشور تصویب شد که سندی برای فعالیت نیروهای بسیجی در راستای برخورد با جرایم مشهود و پیشگیری از وقوع جرایمی نظیر سرقت، منازعات و درگیری‌ها و مواد مخدر محسوب می شود که امیدواریم از این ظرفیت عظیم مردمی به شایستگی بهره برده و استفاده شود.

انتهای پیام/