سردار سرافراز حاج قاسم سلیمانی پرورش یافته مکتب حسینی بود که در راه رسیدن به آرمانهای انقلاب جانانه ایستاد و نام حاج قاسم رعشه بر اندام دشمن می انداخت.

به گزارش سفیرافلاک، بزرگ مردان زیادی از ایران برخاسته اند که در طول تاریخ نقش آفرینی های مهمی داشته اند، مردان بزرگی که نام هر کدامشان در تاریخ پر افتخار ایران تا ابد می درخشد و هر کدام امروز الگویی برای ملت ها هستند.

حاج قاسم را به نام سردار دلها می شناسند، سرداری سرافراز که نه تنها محبوب دلهای مردم ایران بوده بلکه ملت های مظلوم جهان از حاج قاسم به عنوان یاریگر و تکیه گاه نام می برند.

نام حاج قاسم رعشه بر اندام دشمن می انداخت

ایستادگی، از خودگذشتگی و جانفشانی های بی نظیر حاج قاسم سبب شده بود تا با بردن نام این بزرگوار رعشه بر اندام دشمن بیفتد، دشمنی که از حاج قاسم هراس داشت و می دانست که شهید سلیمانی خط بطلان بر روی نقشه های آنان می کشد.

شهید سلیمانی در دوران دفاع مقدس و پس از آن در جاهای مختلف به عنوان یکی از فرماندهان نظامی مشغول خدمت بود؛ سادگی، صمیمیت و اخلاص از مهمترین ویژگی های حاج قاسم بود که در همه دلهای پیر و جوان نفوذ کرده بود.

حاج قاسم در مرزهای خارجی و در کشورهایی مانند شام و عراق برای از بین بردن داعشی که به دست آمریکا ایجاد شده بود، خدمت کرد و بار دیگر امید را به مردم این کشورها هدیه داد.

برچیدن بساط داعش به دست شهید سلیمانی از اقدامات بسیار مهمی بود که نشان داد حرف و عمل حاج قاسم یکی است، شهید سلیمانی محکم ایستاد تا سرانجام داعش را ریشه کن کرد و دشمن به خوبی فهمیده بود که حاج قاسم یک فرمانده مقتدر در اجرای ماموریت ها برای از بین بردن توطئه های شوم آنان است.

شهید سلیمانی یاریگر ملت های مظلوم جهان

حاج قاسم در این سالها برای ایجاد امنیت در منطقه تلاش می کرد، در عراق، لبنان، سوریه و در کشورهایی که استکبار و زورگویان ملت های مظلوم و بیگناه را به خاک و خون می کشیدند، سرلشگر شهید سلیمانی مقتدرانه در برابر استبکار ایستادگی کرد.

طبق گفته همرزمانش شهید سلیمانی همیشه جلوتر از سربازانش حرکت می کرد و برای عملیاتها و اقدامات در وسط میدان حضور داشت و این ویژگی مهمی دیگر از سردار سلیمانی بود.

از شهید سلیمانی به نام مالک اشتر زمان نام می برند، مالک اشتر علی زمان و رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران بود که خود را یکی از سربازان ولایت می دانست و همیشه گوش به فرمان رهبری در این مسیر گام برمی داشت.

جهاد در مناطق سیل زده

اوایل سال گذشته بود که سیل ویرانگر در برخی از استان های کشور بیداد می کرد، در همین شرایط حاج قاسم برای کمک و رفع مشکلات عازم خوزستان شد تا امید را در مردم این استان سیل زده شکوفا کند.

در همان روزهای سیلابی، از نیروها و امکانات حشدالشعبی عراق کمک گرفت تا هر چه سریعتر مشکلات ناشی از سیل در این منطقه برطرف گردد، نشان داد برای خدمت فرقی نمی کند، جنگ باشد یا سیل، داخل کشور باشد یا آن سوی مرزها مهم این بود که با همه توان برای کمک به مردم تلاش کند.

دوران حیات حاج قاسم سراسر برکت بود اما در ۱۳ دی ماه سال ۹۸ خبری تلخ دنیا را فرا گرفت، حاج قاسم در یک عملیات تروریستی به دست دشمن به شهادت رسید.

با شنیدن این خبر نه تنها ملت ایران بلکه ملت های مظلومی که تاکنون حاج قاسم یار و یاور آنها بود، داغدار شدند، فرقی نمی کرد چه جناحی و چه نگاهی داشته باشند، اشک ماتم و اندوه از چشمان همه سراریز می شد و همه ایران سراسر سیاهپوش شد.

در سوگ سردار دلها

با شهادت سردار سلیمانی همه جا رنگ غم و ماتم گرفت، در مراسم هایی که برپا می شد از کودکان گرفته تا جوانان برگه ها و پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود «ما همه قاسم سلیمانی هستیم» به این معنا که راه شهید سلیمانی تا ابد ادامه دارد.

سردار سلیمانی در ۱۳ دی ماه سال گذشته مظلومانه به شهادت رسید و با شهادتش، نامش برای همیشه تاریخ ماندگار شد و تا ابد ملت های مظلوم از شهید سلیمانی به نیکی یاد می کنند.

در مراسم تشییع، یک ایران نشان داد که قدردان قهرمانی همچون شهید سلیمانی است که برای حفظ امنیت تا پای جان ایستاد و در این راه به آروزی دیرینه اش که شهادت بود رسید.

سربازان حاج قاسم به خط شدند

راه شهید سلیمانی مبارزه با ظلم و کفر، ایستادگی در برابر دشمن، یاریگر مظلومان بودن است و حالا امروز در شرایط شیوع کرونا جهادگران زیادی همین راه را ادامه می دهند، سربازانی که این بار نه در میدان جنگ تن به تن بلکه در میدان مبارزه و مقابله با کرونا به عنوان سربازان حاج قاسم برای کمک به مردمی که در این ایام دچار مشکل شده اند می شتابند.

امروز جوانان زیادی لباس خدمت بر تن کرده اند و در طرحی که مزین به نام سردار دلهاست برای نابودی کرونا جانانه تلاش می کنند تا نشان دهند هر جایی که نیاز باشد مانند شهید سلیمانی در خط مقدم قرار می گیرند.

حاج قاسم اسطوره زمان خود بود که با فداکاری و ایستادگی رمز موفقیت و جاودانگی را نشان داد، حاج قاسم الگویی برای ملت ایران است و این بزرگ مرد، پرورش یافته مکتب امام(ره) بود که اینگونه اقتدار را در دنیا به نمایش گذاشت و سربازان زیادی از حاج قاسم الگو گرفته اند تا در مسیر ایستادگی در برابر ظالمان راهش را ادامه دهند.

انتهای پیام/