رازانی گفت: نرخ مصوب مرغ گرم در سراسر استان ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان تعیین شده است بنابراین هرگونه افزایش قیمت گران فروشی محسوب می شود.

به گزارش سفیرافلاک، به نقل از روابط عمومی سازمان صمت لرستان، بختیار رازانی اظهار داشت: با عنایت به مصوبه ستاد تنظیم کشور و هماهنگی های انجام شده با سازمان جهاد کشاورزی، با توجه به اینکه  مرغداری های استان تمام نهاده های مصرفی خود را به صورت دولتی دریافت می کنند، عرضه مرغ در سطح خرده فروشی برابر با نرخ مصوب ۲۰هزار و ۴۰۰ تومان است.

وی افزود: در حال حاضر ۱۰ کشتارگاه فعال در سطح استان وجود دارد و از ابتدای دی ماه روزانه ۱۲۰ تن مرغ گرم در بازار استان توزیع شده که هیچ مشکلی در زمینه تامین مرغ گرم موردنیاز مردم در استان وجود ندارد.

سرپرست صمت لرستان تصریح کرد: برای کنترل بهتر بازار نیز اکیپ های بازرسی سازمان صمت، در حال رصد بازار هستند و با هرگونه افزایش نرخ به شدت برخورد می شود.

رازانی عنوان کرد: همچنین در هفته جاری براساس برنامه ریزی لازم به منظور تامین کالاهای اساسی مصرفی شب یلدا ۱۰۰ تن مرغ منجمد با قیمت مصوب ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان در سطح فروشگاههای زنجیره ای و سایر فروشگاههای منتخب استان توزیع شد.

وی گفت: میزان مصرف گوشت مرغ در این استان به طور میانگین روزانه ۱۰۰ تا ۱۱۰ تن است در حالی که هر روز ۱۸۰ تن از این ماده پروتئینی تولید می شود و این آمار نشان می دهد لرستان برای تامین گوشت مرغ مورد نیاز مردم مشکل ندارد اما فروشندگان باید آن را با قیمت مصوب عرضه کنند.

سرپرست صمت لرستان تصریح کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف واحدهای صنفی از قبیل کم فروشی، گرانفروشی و رعایت نکردن موارد بهداشتی مراتب را از طریق شماره تلفن ۱۲۴ به ستاد خبری رسیدگی به شکایات مردمی سازمان صمت و یا تلفن ۱۳۵ تعزیرات حکومتی گزارش کنند.

انتهای پیام/