جعفری گفت: خانواده ها بایستي در جریان باشند که فرزندانشان در چه رنج سنی و چه بازی هایی را می توانند استفاده کنند که بازی سفیر عشق تاثیر بسزایی در اين روند خواهد داشت.

مهدی جعفری جوزانی در نشست آنلاین معرفی بازی ایرانی اسلامی سفیرعشق هدف از تولید بازی سفیر عشق را افزایش سواد رسانه ای خانواده ها در حوزه بازی عنوان کرد و اظهارداشت: نقش خانواده ها بسیار پر رنگ است؛ آن ها بایستی در جریان باشند که فرزندانشان در چه رنج سنی و چه بازی هایی را می توانند استفاده کنند که بازی سفیر عشق تاثیر بسزایی در این روند خواهد داشت.

وی با تأکید بر اینکه صنعت جریان سازی است که با سواد رسانه ای به درستی تبدیل می شود، افزود: بازینامه سفیر عشق با تحقیقات وسیع و مشورت با کارشناسان مذهبی، تدوین شده است، که تلاش دارد که برای نخستین بار در یک روایت تعاملی مخاطبین گسترده بازی‌های رایانه‌ای را با فضای تاریخ اسلام از منظری جذاب و تاثیرگذار آشنا سازد.

جعفری جوزانی با اشاره به ترویج و معرفی بازی خوب در خانواده، گفت: بازی سفیر عشق بزرگترین بازی مذهبی و تاریخی جهان اسلام است و روایتگر داستان حضور حضرت مسلم بن عقیل(ع) در شهر کوفه به عنوان سفیر امام حسین(ع) است که علاوه بر روایت این بخش از زندگی این بزرگوار در قالب چندین گذشته‌نمایی و آینده‌نمایی به حادثه کربلا نیز می‌پردازد.

مسئول مرکز تولیدو نشر دیجیتال انقلاب اسلامی عنوان کرد: بازی فاخر سفیر عشق با بیش از ۱۰ ساعت گیم پلی، ۴۵ دقیقه روایت سینمایی و بیش از ۴۰۰۰ انیمیشن متفاوت تبلور توانمندی جوانان ایرانی و متعهدی است که نشان دادند رقابت با محصولات تراز اول جهانی در این عرصه دور از دسترس نیست.

وی با اشاره به تولید بازی رایانه ای سفیرعشق توسط بسیج گفت: این بازی متبرک به نام امام حسین(ع) و مسلم بن عقیل سفیر امام حسین(ع) است که روایتی هنرمندانه و منحصر به فرد از یک سردار ایرانی به نام مهران است که به یاری سفیر امام زمانش شتافته و جانفشانی می کند.

تهیه کننده بازی سفیر عشق با بیان اینکه مخاطب در این بازی سیر رخدادهای تاریخی را از منظر شخصیت مهران که جوانی ایرانی است پی ‌می‌گیرد،گفت: در روند بازی با این شخصیت در تابستان گرم کوفه در سال شصت و یک هجری اتفاقات تاریخی از زمان ورود مسلم بن عقیل (ع) به کوفه، دشمنی بنی‌امیه، نقش افرادی مانند هانی بن عروه، مختار ثقفی، نعمان بن بشیر و … را در یک روند تعاملی درک خواهد کرد.

جعفری جوزانی اظهار داشت: بازی سفیر عشق در سه نسخه ارائه می شود که در فصل اول با عنوان سفیر عشق، در فصل دوم با موضوع مختار و قیام عاشورا (روایت عاشورا) و در فصل سوم: مختار (فصل انتقام) تا محرم عرضه خواهد شد.

به گفته وی از شنبه هفته آینده مردم می توانند این بازی را از دیجی کالا بازی را خریداری کنند و با آدرسهای Safir.Game.ir در سایت و یا Safir_Game در تلگرام بازی را دانلود کنند.