تشییع باشکوه پیکر مطهر سردار سلیمانی در تاریخ ماندگار شد، ملت ایران در این مراسم با حضور بی نظیر خود سنگ تمام گذاشتند و نشان دادند قدردان از خودگذشتگی و ایستادگی حاج قاسم هستند.

به گزارش سفیر افلاک، ۱۳ دی ماه سال گذشته بود که سردار دلها آسمانی شد، پذیرفتن این خبر سخت بود، حاج قاسمی که عمری بود برای امنیت و یاری رساندن به ملت های آزادیخواه جهان تلاش می کرد، در عملیات تروریستی به دست یزیدیان زمان به شهادت رسید.

تصاویری از دست و انگشتر حاج قاسم پس از شهادت، درست همان صحنه های واقعه کربلا و عاشورا را دوباره تکرار کرد. آری؛ تاریخ تکرار شد اما این بار به شکلی دیگر، سردار دلها با تاسی از امام حسین(ع) در راه اسلام، قرآن و ایستادگی در برابر ظلم و ستم به شهادت رسید.

همان دستی که تاکنون بارها بر سر مظلومان و کودکان کشیده و نور امید را در دل آنها روشن کرده بود، از تن جدا شد، دستی که یاریگر مظلومان بود، اینبار گوشه هایی از صحرای کربلا تکرار شد وهیچگاه از خاطر ملت ایران و ملت های مسلمان جهان پاک نمی شود که حاج قاسم چگونه برای نجات جان انسانها در برابر ظالمان ایستادگی کرد.

جهانی در سوگ سردار دلها

خبر شهادت سردار سلیمانی داغ بزرگی بود، ملت ایران در همان روز مراسم های مختلفی را به یاد این شهید گرانقدر و شهید ابومهدی مهندس برگزار می کردند، خیل جمعیت در جای جای ایران گواه این بود که همه قدردان مجاهدت شهید سلیمانی هستند.

حاج قاسم نه تنها در دوران دفاع مقدس و در جبهه های حق علیه باطل بلکه پس از آن به عنوان یک فرمانده نظامی در بسیاری از عرصه های مختلف خدمت کرد، فرماندهی که ایستادگی و مبارزه با دشمن و داعش را به معنای واقعی با عمل نشان داد.

«ما ملت شهادتیم- ما ملت امام حسینیم» ماندنی ترین جمله حاج قاسم بود که پس از شهادتش ورد زبان ملت ایران شده است؛ سردار سلیمانی به ما آموخت برای حفظ اسلام و قرآن با تاسی از سرور و سالار شهیدان باید تا پای جان ایستاد.

تشییع باشکوه سردار سلیمانی

تشییع حاج قاسم بعد از تشییع امام(ره) یکی از باشکوه ترین و پرجمعیت ترین تشییع های تاریخ بود که جمعیت میلیونی در این مراسم حضور داشتند و این جمعیت برای وداع با سردار دلها در مراسم، اشک ماتم می ریختند.

تشییع پیکر حاج قاسم ابتدا در کاظمین، بغداد و کربلای معلی انجام و سپس وارد میهن شد، با ورود به کشور مردم مشهد برای آخرین بار میزبان پیکر پاک شهید سلیمانی بودند و لحظه به لحظه بر خیل جمیعت مراسم تشییع افزوده می شد.

آمده بودند تا بگویند حاج قاسم ما همه سربازان تو هستیم و راهت را ادامه می دهیم، آمده بودند تا تجدید بیعت کنند و در این مسیر ترسیم شده گام بردارند، آمده بودند تا برای آخرین بار با حاج قاسم درد دل کنند.

اما در آن سو دشمن و رسانه های غربی از دیدن جمعیت چند میلیونی شرکت کنندگان در مراسم تشییع، مات و مبهوت مانده بودند، تاب و توان دیدن این جمعیت را نداشتند، در میان جمیعت بنرها و دستنوشته هایی با شعارهای «مرگ برآمریکا و مرگ بر اسرائیل» دیده می شد که خشم و انزجار بر علیه دشمنان فریاد زده می شد.

سنگ تمام ملت ایران در وداع با حاج قاسم

کودکان زیادی عکس حاج قاسم به دست داشتند و آمده بودند تا در تشییع سردار دلها بگویند ما هم از هم اکنون سرباز حاج قاسم هستیم و در این راه محکم گام خواهیم برداشت.

حالا پیکر حاج قاسم در مشهدالرضا(ع) پس از طواف در حرم رضوی به سمت تهران انتقال داده شد، پایتخت نشینان این بار نیز سنگ تمام گذاشتند، جمعیتی چند میلیونی در خیابانها منتظر رسیدن پیکر شهید سلیمانی بودند، همه به استقبال آمدند تا این بار نیز ارادت خود را به فرماندهی که سالها برای امنیت تلاش کرده بود، نشان دهند.

در میان جمعیت همه ملت انتقام سخت را فریاد می زدند، دشمن از دیدن این جمعیت هراسان شده بود چرا که می دانست قطعا انتقامی سخت در انتظار اوست و انتقام از او گرفته می شود، رسانه های خارجی اگر چه تلاش کردند تا مانند همیشه با دروغ و حیله گری عکس حقیقت را نشان دهند، اما توان این کار را نداشتند.

تشییع تاریخی پیکر حاج قاسم بازتاب جهانی داشت چرا که ملت ایران نشان دادند قدردان شجاعت، دلیرمردی، ایستادگی و از خودگذشتگی سردار دلها هستند و حضور در تشییع پیکر شهید سلیمانی و وداع آخر، شاید مرهمی بر روی غم و اندوه از دست دادن حاج قاسم باشد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی  بر پیکر شهید سلیمانی و شهید ابومهدی منهدس نماز خواندند و این تشییع تاریخی برای همیشه ماندگار شد.

انتهای پیام/