ائمه جمعه استان لرستان با بیان اینکه دشمن همواره درصدد عوام‌فریبی در جامعه است تاکید کردند: مردم و مسئولان بیانات مقام معظم رهبری را سرلوحه کار خود قرار دهند و هوشیار باشند.

به گزارش سفیر افلاک، حجت‌الاسلام صمد حافظی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه چگنی اظهار داشت: تریبون نماز جمعه محل مطالبه گری و امام‌جمعه زبان گویای مردم برای حل محرومیت‌های شهرستان است، امیدواریم در کنار سایر مسئولان، با وحدت و همدلی توفیق خدمت به مردم شهرستان را داشته باشیم.

وی افزود: بایستی فرمایش شهید ابراهیم همت که فرمود «برای هر مشکلی اگر راهی نبود راهی بسازیم» را نصب العین قرار دهیم، این شهرستان با توجه به نقشه آمایش قابلیت این را دارد که با تفکر پویا و نخبه‌سالاری مشکلات را حل‌وفصل کند.

امام‌جمعه چگنی ضمن تقدیر از تلاش پرستاران و جامعه پزشکی در زمینه مقابله با کرونا، عنوان کرد: رسالت سپاه محرومیت‌زدایی است و در این راستا خدمات مطلوبی را به انجام داده‌اند که از این نهاد انقلابی تشکر و قدردانی می‌کنیم.

وی ضمن تقدیر از خدمات کمیته امداد امام خمینی(ره) در محرومیت‌زدایی، تصریح کرد: نسل جوان امروز بایستی بدانند که مالک اشترهای زیادی در کشور داریم، با جوانان مومن و انقلابی و پای‌کار بایستی شاهد روی کار آمدن دولت جوان حزب الهی بود که بر طبق فرمایشات مقام معظم رهبری ابوذرهای زمان هستند.

حافظی خاطرنشان کرد: مطالبه گری جوانان وظیفه را بر ما سنگین می‌کند که ما بتوانیم رسالت خود را به نحو احسن انجام دهیم.

امام‌جمعه چگنی با اشاره به رصد مطالبات مردمی و وضعیت ابنیه تاریخی چگنی توسط فعالان فضای مجازی، بیان کرد: نگرانی‌ها در زمینه ابنیه تاریخی شهرستان برگرفته از روحیه مطالبه گری و دغدغه نسل جوان است که می‌دانند، بایستی از بیت‌المال صیانت شود که ضرورت دارد متولیان ذی‌ربط پیگیری کنند.

وی گفت: ما باید به مردم خدمت کنیم و علی‌الخصوص مطالبه جوانان شهرستان که موجب پویایی شهرستان است را مدنظر قرار دهیم و قدم‌های مؤثری را در این راستا برداریم.

حافظی بیان کرد: وظیفه و رسالت آموزش‌وپرورش در رشد ایران اسلامی توسط مسئولین تعلیم و تربیت با توجه به درس گرفتن از کتب شیعی لازم و ضروری است.

امام‌جمعه چگنی اظهار داشت: ۹ دی‌ماه، یوم‌الله انقلاب اسلامی بوده و روزی است که نقطه عطفی برای ایران اسلامی به شمار می‌رود، روز بصیرت و میثاق ملی و همچنین روز تجدید با امام انقلاب توسط مردم است.

وی با اشاره به اینکه دشمن همواره درصدد عوام‌فریبی در جامعه است، گفت: شبکه‌های ماهواره‌ای همچون BBC در تلاش هستند که داخل کشور را دچار تذلل کنند دراین‌بین مردم ما بایستی بیانات مقام معظم رهبری را سرلوحه کار خود قرار دهند و هوشیار باشند.

حافظی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری امید ایران و تمام شیعیان جهان است، یادآور شد: با سخنرانی مقام معظم رهبری در خطبه‌های تأثیرگذار خود در نهم دی ماه، نیروهای خدوم و مردم انقلابی وارد میدان شدند و به امام خود لبیک گفتند.

سخنان حکیمانه مقام معظم رهبری مورد توجه جدی مردم و مسئولان قرار گیرد

حجت الاسلام سرلک امام جمعه الیگودرز ظهر امروز در خطبه های نمار جمعه به سخنان مقام معظم رهبری در جلسه ستاد بزرگداشت شهید سلیمانی اشاره کرد و اظهار داشت: مقام معظم رهبری بهترین راهکار ضروری برای امروز کشور را گفتمان مقاومت عنوان نمودند که بی شک این سخنان حکیمانه باید به صورت جدی مورد توجه مردم و مسئولان قرار گیرد.

وی افزود: در کلام رهبری گفتمان مقاومت شامل قوی شدن کشور در همه زمینه ها، عدم اعتماد به دشمن، اتحاد ملی و خنثی سازی تحریم ها است.

امام جمعه الیگودرز با اشاره به لزوم متکی بودن به ظرفیت ها و توان داخلی عنوان کرد: بزرگترین دستاورد برجام برای کشور شناخت دشمنان و کسب تجربیات برای عدم اعتماد به آنها است.

وی به لایحه بودجه سال آینده اشاره کرد و گفت: اگر چه این موضوع تخصصی است، اما از شواهد پیداست که اشکالات اساسی در بودجه سال آینده وجود دارد که در صورت عدم رفع ایرادات مشکلاتی برای کشور به وجود خواهد آورد؛ نمایندگان مجلس با دقت نظر و حساسیت ویژه نسبت به رفع ایرادات بودجه اقدام نمایند.

سرلک با اشاره به وضعیت بیماری کرونا در شهرستان الیگودرز بیان کرد: با لطف خداوند، تلاش مسئولان و همراهی مردم وضعیت شهرستان زرد شد و آیین نماز جمعه نیز پس از ۱۰ ماه تعطیلی با تصمیم ستاد کرونا ضمن رعایت دستورالعمل های بهداشتی برگزار می شود؛ از مردم می خواهیم همچنان نسبت به رعایت نکات بهداشتی توجه ویژه داشته باشند.

پیروی از ولایت فقیه رمز ماندگاری جامعه اسلامی است

حجت‌الاسلام ابراهیم طهماسبی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه کوهدشت اظهار داشت: اخلاقیات در زندگی بسیار مهم است، انسان بایستی همیشه از مرز تقوا و عدالت خارج نشود و صفات نیک را پرورش داده و بر غضب و خشم‌ها تسلط داشته باشد، در این راستا قرائت دعای هشتم صحیفه سجادیه بسیار تأکید شده است.

وی افزود: صفات پلیدی باید ترک شود، اگر غَضَب بر عقل فرد حاکم شود بسیار خطرناک و فاجعه‌آمیز می‌شود چراکه کلید آتش سوزان بوده و روابط اجتماعی انسان را در هم می‌ریزد، جنایت‌هایی را هم که بعضاً انسان انجام می‌دهد براثر  همین خشم و غضب است.

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به اینکه در آستانه ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) هستیم، عنوان کرد: پس از رحلت پیامبر اکرم(ص) دو جریان باهم در تقابل بودند که همان جریان غدیر و امامت و بحث سقیفه و خلافت بود، در آن زمان درحالی‌که حضرت امیرالمؤمنین(ع) در حال انجام کارهای تدفین پیامبر(ص) بود، برخی در مکانی به نام سقیفه جمع شده بودند و فتنه کوری را آغاز کردند.

وی با اشاره به اینکه پرچم ولایت راه حق را نمایان می‌کند، تصریح کرد: ۹ دی‌ماه روز میثاق امت با ولایت است، الآن هر جامعه‌ای که به بلوغ سیاسی برسد می‌تواند نجات یابد، سال ۸۸ برخی  درکشور با اغتشاش، آتش زدن قرآن، التهاب و … غوغای عجیبی را به راه انداختند که هدف اصلی‌شان اصل نظام بود.

طهماسبی اشاره‌ای به سالروز شهادت «حاج قاسم سلیمانی» داشت و گفت: امروز «شهید سلیمانی» مکتب و خط مقاومت در برابر ظلم و بیدادگری است، خون این شهید عزیز دامن جنایتکاران را خواهد گرفت و نتیجه آن این است که بایستی از منطقه اخراج شوند.

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ تصریح کرد: کسری بودجه کمر کشور را می‌شکند، در بودجه ابلاغی به مجلس باید مشکلات آن برطرف شود، بودجه باید شفاف باشد و آمار شرکت‌های دولتی باید مشخص شود، بایستی جلوی فرار مالیاتی افراد ثروتمند گرفته شود و بودجه مناسب در راستای تولید تخصیص داده شود.

وی با اشاره به اینکه پیروی از ولایت‌فقیه رمز ماندگاری جامعه اسلامی است، خاطرنشان کرد: اگر ولایت تضعیف شود خیانت به مسلمانان و کشور امام زمان (عج) است.

طهماسبی با اشاره به‌ضرورت تسریع رفع مشکلات اقتصادی مردم توسط دولت، بیان کرد: کشاورزان کوهدشت در زمینه کمبود جو مشکلاتی داشتند که بایستی برطرف شود، از خیرین گرامی شهرستان نیز خواستاریم که برای حمایت از محرومین جامعه همچون گذشته وارد میدان شوند.

انتهای پیام/