ثمینی گفت: تبلیغات زودهنگام شوراها غیر قانونی بوده و برخورد می شود.

به گزارش سفیر افلاک به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان محمود ثمینی اظهار داشت: گزارش هایی مبنی بر اقدام برخی از افراد در خصوص آغاز تبلیغات شوراهای اسلامی شهر و روستا رسیده که با توجه به مصوبات ستاد مقابله با کرونا، هر اقدامی در جهت ایجاد تجمع، غیرقانونی وجرم تلقی می شود.

وی با اشاره به اینکه از تجربه انتخابات گذشته برای این دوره استفاده می شود افزود: برنامه ریزی و همکاری بین بخشی از عوامل مهم و اثرگذار در برگزاری انتخابات سالم خواهد بود و برگزاری جلسات مستمر و آسیب شناسی انتخابات از اقدامات مهمی بود که نتیجه آن در انتخابات مجلس شورای اسلامی اسفند ماه گذشته مشهود است.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان تصریح کرد: مسئولیت امنیت و نظم انتخابات و جامعه بر عهده نیروی انتظامی است و دیگر دستگاه‌های اجرایی به عنوان همکار این نهاد شناخته می شوند که باید تلاش کنیم ضعف های انتخابات قبلی شناسایی و رفع شوند.

ثمینی با بیان اینکه آمار ارتکاب به سرقت در استان کمی بالا است گفت: البته به لحاظ ارزش اقتصادی نسبت به سایر استان های کشور کمتراست و برای پیشگیری از سرقت، علاوه برکنترل شاخص های مرتبط با همکاری سایردستگاههای ذیربط، نیازمند همفکری و همکاری بین بخشی توسط دستگاه های اجرایی مرتبط با این موضوع و بهره گیری از ظرفیت های موجود هستیم.

انتهای پیام/