حجت الاسلام متقی نیا گفت: شهید سلیمانی هم در زمان حیات و هم بعد از شهادتش، استکبار را شکست داد و قهرمانی بزرگ در دنیا بود.

به گزارش سفیرافلاک حجت الاسلام قاسم متقی نیا امشب در مراسم بزرگداشت شهید سلیمانی و پاسداشت حماسه ۹ دی اظهار داشت: حوادث تاریخ تکرار می شوند اما هر بار بازیگران دیگری نقش آفرینی می کنند به طوری که شهادت سردار سلیمانی مانند عاشورای دیگری بود.

وی افزود: سردار دلها به فرمایشات و سخنان حضرت زهرا(س) به خوبی عمل کرد و حاج قاسم برای ایام فاطمیه اهمیت خاصی قائل بودند و دشمنان نقشه هایی داشتند تا در این ایام سردار را شهید کنند اما نقشه آنها عملی نشد و در سال گذشته در یک عملیات تروریسیتی شهید سلیمانی که محبوب دلها بود به شهادت رسید.

امام جمعه موقت خرم آباد با اشاره به اینکه شهید سلیمانی در مکتب امام(ره) تربیت شدند تصریح کرد: سردار سلیمانی در همه ویژگی ها و اخلاقها بی نظیر و ممتاز بود به طوری که در دنیای اسلام و حکومت اسلامی نه تنها در ایران بلکه در همه کشورها یک قهرمان بود.

حجت الاسلام متقی نیا عنوان کرد: شهید سلیمانی هم در زمان حیات و هم بعد از شهادتش، استکبار را شکست داد؛ دشمن همان خوابی را که برای عراق و سوریه و یمن دیده بود برای این کشور هم دید اما سردار سلیمانی برای ایجاد امنیت تا پای جان ایستاد و اجازه ندادند دشمن به هدفش برسد.

وی با اشاره به حماسه ۹ دی افزود: در ۹ دی مردم با حضور خود فتنه را خاتمه دادند و اگر همین حضور مردم در زمان حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) بود بسیاری از حوادث آن زمان رخ نمی داد.

امام جمعه موقت خرم آباد گفت: دشمنان قصد داشتند تا انقلاب اسلامی ایران را در فتنه ۸۸ از بیخ و بن نابود کنند و برای این هدف سالها برنامه ریزی کرده بودند اما علیرغم همه هزینه ها و توطئه چینی ها، این اقدام آنها خنثی و هدفشان نابود شد.

حجت الاسلام متقی نیا خاطرنشان کرد: حضور مردم سبب شده تا هیچ کسی جرات نگاه چپ کردن به این خاک را نداشته باشد و آمدن مردم به میدان در روز ۹ دی همه نقشه ها و فتنه ها را نقش بر آب کرد.

انتهای پیام/