پورمندی گفت: زندگی شهید سلیمانی، الگوی مناسبی برای جوانان نسل امروز است؛ حاج قاسم یک نفر نیست بلکه یک مکتب بزرگ است.

حمید پورمندی  در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام شهادت حضرت زهرا(س)و سالگرد شهید حاج  قاسم سلیمانی و اربعین شهید فخری زاده، اظهارداشت: ما شهدای فراوانی را تقدیم اسلام و آرمان‌های قرآنی‌مان کرده ایم و باور داریم که شهادت راه مقدسی است که تنها مردان خدا به آن دست پیدا می‌کنند، اما شهادت حاج قاسم سلیمانی رنگ و عطر دیگری دارد؛ چراکه در هر کوی و بَرزَنی نام نیک حاج قاسم و غم فراقش برقلوب مردم آزاده جهان حک‌شده است.

وی افزود:خدای متعال در سوره مریم آیه ۹۶ پرده از این راز بزرگ و اسرارآمیز برداشته است، رازی که نشان می‌دهد حاج قاسم به چه سبک و سیاقی توانسته است در دل‌ها نفوذ کند که او را به‌عنوان سردار دل‌ها معرفی نمایند، ایمان و باور قلبی به آموزه‌های اسلامی و عمل صالح دو نکته مهم و اساسی هستند که نقش بی‌بدیلی در این موضوع دارند.

کارشناس امور تربیتی و قرآنی عنوان کرد: مجموعه اقدامات و افتخارآفرینی‌های شهید قاسم سلیمانی در دوران چهل‌سالۀ انقلاب اسلامی، ایشان را به چهره ای بین‌المللی و نماد مقاومت تبدیل کرده است.

وی تصریح کرد: بررسی مکتب شهید قاسم سلیمانی به‌عنوان مکتبی جهان‌شمول، اخروی و الگو‌سازی آن برای الگو قرارگیری از سوی فرماندهان و مدیران از ضرورت‌های اساسی جامعۀ امروزی ما است.

پورمندی گفت: زندگی شهید سلیمانی، الگوی مناسبی برای جوانان نسل امروز است؛ اینکه یک فرد در قامت سردار سلیمانی چگونه می‌تواند به هدفش برسد.

کارشناس امور تربیتی و قرآنی شهید سلیمانی را سیدالشهدای مقاومت خواند و تاکید کرد: جامعه و جوانان ما برای رسیدن به تمدن نوین اسلام و برافراشتن پرچم نوین اسلامی نیاز به تربیت و الگو دارند که شهید سلیمانی یکی از این الگوها است.

وی بیان کرد: این شهید بزرگوار یک قهرمان و الگوی به‌تمام‌ معنا در شجاعت، مقاومت، فداکاری، اخلاص و تدبیر بودند که توانستند در عرصه‌های مختلف از دوران دفاع مقدس تا زمان شهادت حضور فعال داشته باشند به همین خاطر بعد از شهادت نیز به یک الگوی امنیت فرهنگی برای ملت ایران و جبهه مقاومت در برابر جبهه ظلم تبدیل شدند.

پورمندی گفت: شهید سلیمانی الگوی بسیار مطلوبی برای مردم به‌خصوص جوانان در جامعه اسلامی هستند و هم‌اکنون جوانان کشوهای اسلامی به‌خصوص جوان عراق، سوریه، لبنان و ایران تحت تأثیر روحیات، افکار و رفتار این شهید قرارگرفته‌اند و این شهید بزرگوار در قلوب‌ مردم و جامعه به‌خصوص جوانان تأثیر عمیق گذاشته و از دل‌ها فراموش نخواهد شد.

کارشناس امور تربیتی و قرآنی تصریح کرد: نام این شهید بزرگوار از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون در جبهه مقاومت می‌درخشد؛ حاج قاسم فقط متعلق به کشور ایران نبود بلکه شخصیت اثرگذار و متعلق به آزادیخواهان جهان اسلام بود که این اثرگذاری در زمان حیات و بعد از شهادتشان وجود داشته است.

وی بیان کرد: نسل‌های جدید و کسانی که در ادوار مختلف انقلاب اسلامی حضورداشته‌اند از نام و یاد سربازان فداکاری در نظام جمهوری اسلامی همچون سردار سیلمانی حس غرور دارند.

پورمندی یاد آور شد: شهید سلیمانی در دوران دفاع مقدس از فرماندهان موفق در میدان رزم در عملیات‌های مختلف و به‌عنوان فرمانده لشکر کرمان و بعدازآن در جبهه مقاومت و مقابله با داعش به‌خوبی ایفای نقش کردند و با جان‌فشانی در سوریه و عراق به‌عنوان یکی از چهره‌های شاخص جهان اسلام مطرح شدند.

کارشناس امور تربیتی و قرآنی بیان کرد: تمام ویژگی‌ها و شاخص‌های شجاعت، ابتکار، تدین و دانش، خودباوری و غیرت، پیشگامی، روحیه انقلابی در شخصیت سردار سلیمانی متبلور است، این شاخص‌ها باید به‌عنوان الگویی به نسل جوان نیز منتقل شود و با معرفی مکتب حاج قاسم، این شاخص‌ها را به نسل جوان انتقال دهیم، راه سردار برای ما یک مکتب شده است، مکتب مبنا، حقیقت، شریعت و طریقیت دارد. سردار سلیمانی یک نفر نیست بلکه یک مکتب بزرگ است.

انتهای پیام/