سرهنگ کریمی فرد با اشاره به اینکه ولایتمداری شاخص اصلی حاج قاسم است، گفت: ترویج تفکر و مکتب «شهید سلیمانی» برای نسل جوان یک ضرورت است.

به گزارش سفیرافلاک، سرهنگ منصور کریمی فرد در سخنرانی قبل از خطبه‌های این هفته معمولان ضمن گرامیداشت سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: «شهید سلیمانی» مالک اشتر زمان بود و با خلوص نیت در عرصه‌های مختلف توانست موفق عمل کند و در دنیا به‌عنوان الگو مطرح شد.

وی افزود: شهید سلیمانی احترام خاصی برای خانواده شهدا قائل بود، به‌طوری‌که هر موقع از جبهه‌های مقابله با گروه‌های تکفیری به ایران برمی‌گشت به دیدار خانواده‌های معظم شهدا به‌ویژه مدافعان حرم می‌رفت.

فرمانده سپاه ناحیه پلدختر با اشاره به اهمیت تبیین و ترویج تفکر حاج قاسم در بین نسل جوان، عنوان کرد: دنیا امروز تشنه مکتب و تفکر مالک اشتر زمان است به‌طوری‌که تمثال مبارک ایشان در برخی شهرهای دنیا نصب‌شده است و این یعنی دشمنان نظام در ترور حاج قاسم به اهداف خود نرسیدند.

وی با اشاره به اینکه ولایتمداری شاخص اصلی حاج قاسم است تصریح کرد: شهید سلیمانی در وصیت‌نامه خود بارها بر ولایتمداری و حمایت از مقام معظم رهبری تأکید کردند، رسالت ما نیز امروز در قبال ولایت خطیرتر است.

کریمی فرد گفت: ساده زیستی حاج قاسم ویژگی دیگری است و درعین‌حالی که یک چهره بین‌المللی بودند ولی بیشتر مواقع در بین مردم حضور پیدا می‌کردند و مشکلات آن‌ها گوش می‌داد و پیگیر رفع آن بود.

فرمانده سپاه ناحیه پلدختر بیان کرد: شجاعت و تدبیر از ویژگی‌های دیگر شهید سلیمانی بود، زمانی که داعش به اربیل عراق حمله کرد، بارزانی هر چه با خارجی‌ها تماس گرفت هیچ‌کس جوابش را نداد ولی طی تماسی با حاج قاسم داشت، این سرباز ولایت با ۷۰ نفر نیرو آمد و مانع سقوط اربیل توسط داعشی ها شد.

انتهای پیام/