ائمه جمعه لرستان تاکید کردند: شهید حاج قاسم سلیمانی تمام تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد و مظهر غرور ملت ایران است.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام ابراهیم طهماسبی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه کوهدشت، اظهار داشت: انسان باتقوا با اطاعات الهی به قرب الهی رسیده و در مقابل لغزش‌ها، سختی‌ها و نفس اماره در صیانت خواهد بود.

وی با اشاره به اهمیت وجدان اخلاقی برای انسان افزود: غضب و خشم آثار بدی را برای فرد ایجاد می کند و اگر توان تسلط بر آن نداشته باشد، جامعه را به نابودی می کشاند.

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به خباثت‌ آمریکا در تحمیل تحریم‌های ظالمانه علیه ایران، عنوان کرد: در برجام نتیجه‌ای از مذاکرات حاصل نشد، امروز هیچ عاقلی قبول نمی کند هم به تعهدات عمل کنیم و هم تحریم شویم، رهبر معظم انقلاب فرمود بایستی مسئولان به سمت خنثی سازی تحریم ها بروند و به نیروهای داخلی تکیه کنند‌.

وی تصریح کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی مظهر غرور ملت ایران بوده و انتقام خون ایشان، با اخراج آمریکایی‌ها از منطقه محقق می شود.

طهماسبی ضمن تقدیر از خدمات آیت الله رئیسی در مبارزه با فساد در جامعه گفت: اجرای عدالت، پیشگیری از جرم، احقاق حق و… ازجمله برنامه‌های مهم قوه قضائیه است.

امام‌جمعه کوهدشت بیان کرد: سردار سلیمانی مقلد امام خمینی(ره) و خط فکری‌اش برگرفته از امام(ره) است، ایشان از تمام تهدیدها فرصت ایجاد و بارها اعلام کرد رهبری معظم انقلاب افتخار شیعیان جهان است.

وی با اشاره به اهمیت جایگاه مکتب شهید سلیمانی خاطر نشان کرد: ۱۳ دی‌ماه روز مقاومت و سرافرازی ملت مقاوم ایران است، ما ان شاءالله انتقام خون به ناحق ریخته این سردار دل ها را از استکبار جهانی خواهیم گرفت.

طهماسبی گفت: امیدواریم یک دولت جوان حزب‌الهی مثل شهیدان رجایی و باهنر سر کار آمده و مشکلات جامعه برطرف شود.

جبهه مقاومت مدیون شهید سلیمانی است

حجت‌الاسلام صمد حافظی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه چگنی اظهار داشت: سردار دل ها لقب زیبایی برای شهید سلیمانی است، زمانی که شهادت ایشان اعلام شد، امت اسلامی اندوهناک این واقعه شدند.

وی افزود: یاد، خاطره و مجاهدت‌های شهید حاج قاسم سلیمانی در اذهان و نسل‌های بعدی هرگز فراموش نخواهد شد.

امام‌جمعه چگنی با اشاره به جایگاه مکتب شهید سلیمانی در منطقه عنوان کرد: رشادت‌های شهید سلیمانی موجب از بین رفتن داعش شد و امروز راه این شهید به مکتبی تبدیل‌شده است که بایستی برای نسل‌های بعدی تدریس شده و در کتب درسی گنجانده شود، ایشان شخصیتی بود که اگر به بغداد و سوریه و … کمک نمی‌کرد آنجا در حال سقوط بود.

وی با اشاره به از بین رفتن نقشه‌ها و ۷ تریلیونی که آمریکا در منطقه آسیا پیاده کرده بود، تصریح کرد: اگر مجاهدت شهید سلیمانی نبود ما امروز در کرمانشاه و همدان با داعشیان روبرو بودیم.

حافظی با اشاره به ایمان و تقوای مثال‌زدنی شهید سلیمانی، گفت: این شهید عزیز الگو و قهرمان ایران اسلامی است و مکتب ایشان همیشه زنده و پر رهرو خواهد بود.

امام‌جمعه چگنی بیان کرد: نسل جوان امروز بایستی شخصیت باعظمت شهید سلیمانی را مطالعه کنند زیرا ایران اسلامی و جبهه مقاومت مرهون رشادت‌های این شهید عزیز است، ما در شرایط کنونی در چند کیلومتری بیت‌المقدس هستیم که این‌یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی به شمار می‌رود.

وی اظهار داشت: دستاورد فقط رشد صنایع دفاعی و موشکی نیست، بلکه پرورش شهدایی همچون شهیدان سلیمانی، فخری زاده، حججی و … است.

 حافظی با اشاره به‌ضرورت رفع مشکلات کشاورزان چگنی بیان کرد: مسئولان در اجرای برنامه‌های جهادی و عمرانی در این شهرستان اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

انتهای پیام/