حجت الاسلام و المسلمین شاهرخی گفت: شهید سلیمانی با تلاش، قدرت محور مقاومت را چندین برابر کرد و امنیت را برای این کشور و دیگر کشورها رقم زد.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته خرم آباد با اشاره به سالروز شهادت سردار سلیمانی اظهار داشت: در ۱۳ دی ماه سال قبل کام همه آزادگان جهان از این شهادت تلخ شد البته مجاهدت مستمر و بی وقفه شهید سلیمانی از وقتی آشکار شد که این شهید و همرزمانش در تقابل با نظام سلطه در سوریه و عراق ایستادند.

وی افزود: شهید سلیمانی دارای شخصیت ممتازی بود و از جهت سیاسی، دیپلماسی، فرهنگی، اجتماعی، خدمات رسانی، عمرانی و محرومیت زدایی ممتاز بودند.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به محور مقاومت گفت: در سوریه، عراق و یمن با گروه های مردمی گفتگو کرد تا جبهه مقاومت تشکیل شد و آنچه شنیدیم از حاصل مجاهدت ها، تنها گوشه ای از اقدامات شهید سلیمانی بوده است.

شاهرخی تصریح کرد: حاصل گفتگو این بود که قدرت محور مقاومت را چندین برابر کرد و امنیت را برای این کشور و دیگر کشورها رقم زد و شهید سلیمانی آنچنان عرصه را بر استکبار جهانی تنگ کرد که نیروهای آمریکا خواسته بودند تا فقط فرصتی دهد تا از منطقه خارج شوند.

وی بیان کرد: دشمن بر این تصور بود تا نظام سوریه سقوط کند و بتوانند به اهداف برسند اما با مقاومت های شهید سلیمانی توطئه های آنان درهم شکست.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: همه آزادیخواهان جهان به دنبال این هستند تا انتقام سخت از عاملان ترور شهید سلیمانی را بگیرند.

وی روز ۹ دی را روز تجلی قدرت خدا خواند و گفت: در این روز میلیون ها نفر به خیابانها آمدند و از انقلاب و ولایت فقیه دفاع کنند که نشان از همدلی بود. برنامه های دشمن چنین رقم خورد که افرادی که روزی در صف انقلاب بودند دچار انحراف شدند و اگر آگاهی و بصیرت نباشد انقلابی را در برابر انقلاب قرار می دهد.

شاهرخی با بیان اینکه راه برون رفت از مشکلات اقتصادی تکیه بر دانش و منافع داخلی است افزود: واکسن کرونا تا این مرحله سرافرازی برای کشور را نشان می دهد.

وی با بیان اینکه ظرفیت هایی زیادی در این کشور وجود دارد، عنوان کرد: مدیران باید با روحیه جهاد برای حل مشکلات تلاش کنند اما طی یک سال اخیر مصوبات خوبی برای استان در نظر گرفته شده و ارتباطات خوبی با ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، بنیاد مستضعفان، تعاون و بانکها برای سرمایه گذاری در استان صورت گرفته است.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به ایام فاطمیه افزود: مقام حضرت فاطمه(س) منزلتی است که برای ما رسیدن به عمق شخصیت دست یافتنی نیست. این ویژگی ها و شخصیت نتیجه عمل به تعالیم و آموزه های اسلامی و حضرت زهرا(س) در مقام به جایی رسید که به صدیقه کبری یعنی کسی که گفتار و اندیشه اش با عملش یکی باشد، رسید.

انتهای پیام/