سردار کشکولی گفت: ایجاد وحدت حول محور منطقه از اهداف حاج قاسم بود و در بسیاری از کشورها بسیج مردمی شکل گرفت و همه با یک هدف برای نابودی استکبار و دشمن تلاش می کنند.

به گزارش سفیر افلاک سردار مرتضی کشکولی ظهر امروز در مراسم بزرگداشت شهید سلیمانی اظهار داشت: اولین شکست سنگین آمریکا در تقابل با انقلاب، وقوع خود انقلاب و ماندگاری ۴۲ ساله انقلاب اسلامی بدون کمترین انحراف بود.

وی افزود: دستور به ترور حاج قاسم و ابومهدی المهندس با همه هزینه های حقوقی، بین المللی و سیاسی آخرین میخ بر تابوت هیمنه آمریکا بود و مهمترین دلیل عجز و ناتوانی استکبار این بود که چون در صحنه جنگ ناتوان شدند، دست به ترور زدند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان تصریح کرد: ترامپ با این تصمیم ناتوانی در برابر قدرت انقلاب را اعلام جهانی کرد و دست به ترور زد و کمترین هزینه این ترور، اعلام رسمی سقوط آمریکا از ابرقدرتی جهان به یک کشور شکست خورده در عرصه های دیپلماتی بود؛ با شهادت مظلومانه و قهرمانانه شهید سلیمانی، مرگ آمریکا جهانی  شد.

وی با اشاره به اینکه شهادت سردار سلیمانی، فخری زاده، حججی و همدانی معجزه انقلاب اسلامی است گفت: این افراد در مسیر انقلاب حرکت کردند و هر آنچه در توان داشتند برای پیروزی و دفاع از ارزشها به کار گرفتند و در این مسیر به شهادت رسیدند.

سردار کشکولی بیان کرد: حاج قاسم تحت تبعیت از رهبری و امام(ره) بودند که این همه شکوه در جبهه مقاومت، در واقع پرتوی از تابش دفاع مقدس هشت ساله است و همچنین فرماندهان و شهدا پرتوی از تابش هستند.

وی با اشاره به ویژگی های شخصیتی شهید سلیمانی افزود: عرفان یکی از ویژگی های بارز حاج قاسم بود به طوری که درعین اینکه یک فرمانده ارشد و منطقه ای و جهانی بود، مراقبت شدیدی در دینداری داشت و به شدت دنبال این بود تا شناخت خود را از دین بالا ببرد.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان عنوان کرد: در احترام به والدین یک قهرمان بی نظیر بود که این در رشد انسان های بزرگ موثر است و خلوص وی یکی دیگر از ویژگی هایش بود، شجاعت بی نظیر هم در دفاع مقدس و هم در جنگ های نباتی در خط مقدم از دیگر صفات برجسته شهید سلیمانی است که امروز الگویی برای همه مردم است.

وی با بیان اینکه حاج قاسم دارای قدرت محاسبه و دقیق نظامی بود گفت: پایان جنگ های نباتی برای وی کاملا مشخص بود و وعده ای را که اعلام کردند برای نابودی داعش محقق شد که نشان داد در محاسبه و پیش بینی یک فرمانده دقیق است.

سردار کشکولی اظهار داشت:  شهید سلیمانی ۲۱ سال در نیروی قدس تلاش کرد که ایجاد وحدت اسلامی حول محور منطقه را انجام دادند که در این راستا تشکیل بسیج مردمی در منطقه، ایجاد و سازماندهی، اعتبار بخشی به گروه های مقاومت، قانونی کردن در ساختار حکومتی کشورهای منطقه و ایجادحشدالشعبی در عراق، انصارالله در یمن و حزب الله لبنان از اقدامات حاج قاسم بود.

وی خاطرنشان کرد: ساقط کردن دولت طالبان در افغانستان و داعش در سوریه و همچنین نجات کشورهای دیگر، از ماهیت انداختن عربستان وهابی در بین امت اسلامی، منزوی و شکست استژاتری آمریکا بخشی از کارکردهای شهید سلیمانی بود.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با اشاره به مکتب حاج قاسم گفت: شهید سلیمانی قهرمان همه است چرا که هم و غمش وحدت بود و وحدت قومیت ها را در نظر داشت؛ جهاد مستمر و مقاومت در برابر استکبار جهانی از اهداف شهید سلیمانی بود و در کنار آن مردم داری و مردمی بودن در وجود او موج می زد.

وی افزود: در عین اینکه سردار سلیمانی ژنرال با هیبت منطقه بود اما وصیت کرد که سرباز بر سر قبرش بنویسیند و این مکتب است که اینگونه خالصانه بدون تعلقات ظاهری عمل می کند.

سردار کشکولی بیان کرد: همزمان با گام دوم انقلاب برای تمدن اسلامی باید تلاش کنیم و برای این ارتقا نیاز به الگوی قابل دسترسی مدیریتی است که حاج قاسم مدیری تمدن ساز بود؛ این شهادت مقدر بود تا الگوی قابل دسترسی برای این برنامه باشد که یک فرمانده و مدیر در طراز انقلاب برای تمدن سازی الگو باشد. به عنوان یک منظومه فکری که همه شئونات اجتماعی در آن وجود دارد می توان از مکتب حاج قاسم بهره برد.

انتهای پیام/