حجت‌الاسلام حقیان گفت: ترور حاج قاسم سلیمانی و همرزمان ایشان یکی از مهم‌ترین اقدامات جنایت‌کارانه آمریکایی‌ها بود که باعث عزاداری ملت و رهبری شد و مصداق بارز بدخواهی آنان نسبت به ملت ایران است.

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام رضا حقیان عصر امروز درمراسم سالگرد سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با تسلیت درگذشت آیت‌الله مصباح یزدی اظهار داشت: با پیروزی انقلاب اسلامی ایران، آمریکا منافع خود را درخطر دید و در ابتدا قصد داشت با همخوانی دولت موقت، انقلاب اسلامی را به نفع خود تسخیر کنند ولی با درایت امام (ره) و هوشیاری ملت، آمریکایی‌ها در این سناریو شکست خوردند.

وی افزود: استکبار از راه‌های غیرانسانی برخلاف موازین بین‌المللی از قبیل کودتای نوژه، طبس، حمایت منافقین، تحریک رژیم بعث و تحمیل جنگ نابرابر، تحریم‌های اقتصادی، حمایت از معاندین فقط گوشه‌ای از توطئه‌های آمریکایی‌ها، ممانعت دستیابی ایران به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای برعلیه ایران را به نمایش درآوردند.

مسئول شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه لرستان عنوان کرد: ترور حاج قاسم سلیمانی و همرزمان ایشان یکی از مهم‌ترین اقدامات جنایت‌کارانه آمریکایی‌ها بود که باعث عزاداری ملت و رهبری شد و مصداق بارز بدخواهی آنان نسبت به ملت ایران است.

وی تصریح کرد: هدف آمریکایی‌ها از این اقدام فجیع، شکست‌های پیاپی استکبار در یمن، سوریه و عراق، خشنودی لابی صهیونیستی برای انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا، بازگشت نظامیان آمریکا به منطقه به بهانه واکنش احتمالی ایران برای انتقام سخت، کند کردن حرکت تعاملی محور مقاومت در چندین جبهه حساس (یمن، عراق، سوریه) بود.

حقیان گفت: وظیفه ملت در این برهه حساس نسبت به انقلاب خطیر است و باید با برنامه‌ریزی، بصیرت و ولایتمداری عمل کنیم و موفق خواهیم بود، در غیر این صورت نتیجه عکس می‌دهد.

مسئول شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه لرستان بیان کرد: نسبت به سرنوشت انقلاب، اقتدار و عزت کشور نباید بی‌تفاوت باشیم، اگر زمانی به ارزش‌ها بی‌تفاوت باشیم و متمایل به دشمن و مذاکره ذلت‌بار شویم، به‌جایی نخواهیم رسید.

وی خاطرنشان کرد: با حاکمیت نظام سلطه راه پیشرفت، اقتدار و شرافت کشور به دست جوانان بسته می‌شود هرچند با شدت گرفتن تحریم‌های اقتصادی ملت ما با تنگناهای مالی روبرو شده است ولی با استقامت ملت و عنایت پروردگار، ملت ما به اوج اقتدار خواهد رسید.

انتهای پیام/