حجت‌الاسلام حسینی با بیان اینکه شهید سپهبد سلیمانی 40 سال در راه خدا جهاد کرد، گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی تربیت‌یافته مکتب ولایت‌فقیه است و نسل‌های جدید راه او را ادامه می‌دهند.

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام علی حسینی عصر امروز در مراسم سالگرد «شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی» در بروجرد ضمن تسلیت ارتحال آیت‌الله مصباح یزدی اظهار داشت: این عالم ربانی یک شخصیت جهانی و در ولایت‌پذیری کم‌نظیر بودند و از مراجع تقلید چیزی کم نداشتند.

وی افزود: ایمان، اخلاص، جهاد در زندگی، اطاعت از رهبری، اعتقاد راسخ به ولایت‌فقیه ازجمله ویژگی‌های شهید حاج قاسم سلیمانی به شمار می‌رود.

امام‌جمعه بروجرد عنوان کرد: مقام و رتبه شهید سلیمانی از سلمان، عمار و … یقیناً کمتر نیست، کاری که ایشان انجام دادند هیچ‌کس انجام نداده و بسیار بااهمیت است.

وی تصریح کرد: مؤمن مجاهد با مؤمن غیر مجاهد قابل قیاس نیست، خداوند دری در بهشت به نام باب المجاهدین مخصوص مجاهدین قرار داده است، شهید سلیمانی نیز ایمانی قوی و در حد اعلا داشت، مرد خیلی بزرگ و مؤمنی مجاهد بود که مجاهدت‌های زیادی انجام داد و طبق فرموده پیامبر(ص) حرمت مؤمن از حرمت خانه کعبه برتر است.

حسینی گفت: در طول تاریخ کمتر کسی را پیدا می‌کنید که ۴۰ سال درراه خدا مجاهدت کرده باشد، ایشان ۴۰ سال جهاد مفید و مؤثر کرد و همزمان‌ با جهاد اصغر، جهاد اکبر مبارزه با نفس را داشتند.

امام‌جمعه بروجرد بیان کرد: شخصی در جلسه‌ای به رهبر انقلاب گفتند شفاعت می‌خواهیم، ایشان فرمودند یکی از افرادی که می‌تواند شفاعت شما را کند، سردار سلیمانی است، بروید از ایشان قول بگیرید.

وی گفت: شهید سلیمانی عراق، سوریه، فلسطین و… را نجات داد، دشمن خیال نکند که چنین اشخاصی را ترور کرده دیگر همه‌چیزتمام می‌شود، حاج قاسم تربیت‌یافته رهبری است و خود ایشان افراد و نیروهای زیادی تربیت‌کرده است.

انتهای پیام/