حجت الاسلام شاهرخی نماینده ولی فقیه در لرستان رحلت آیت الله مصباح یزدی را تسلیت گفت.

به گزارش سفیرافلاک، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه خرم آباد رحلت حضرت آیت الله علامه حاج شیخ محمد تقی مصباح یزدی، رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) و نماینده منتخب مردم استان خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری  را تسلیت گفت.

متن پیام تسلیت به این شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ الفقیه ثُلِمَ فِی الْإِسْلَامِ ثُلْمَهٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْءٌ إِلَى یَوْمِ الْقِیَامَهِ

ارتحال فقیه فیلسوف و اندیشمند بزرگ جهان اسلام حضرت آیت… علامه حاج شیخ محمدتقی مصباح یزدی (رضوان الله تعالی علیه)، موجب تأسف و تأثر فراوان گردید.

این عالم ربانی و عضو جامعه محترم مدرسین حوزه علمیه قم اندیشه ناب اسلامی را با تربیت شاگردانی برجسته و تألیفات فراوان در علوم عقلی و نقلی، تفسیر و اخلاق و در نهایت با تاسیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) خدمات کم‌نظیری را به جهان اسلام و حوزه‌های علمیه ارائه کرد.

تسلط این دانشمند بزرگ جهان اسلام در شاخه‌های متعدد علوم اسلامی از دیگر برجستگی های کم نظیر این استاد حوزه های علمیه است.

بصیرت و بینش عمیق سیاسی و همراهی و تبعیت از امام راحل و مقام معظم رهبری و ارائه آثار علمی در دفاع و حمایت از ولایت فقیه از دیگر خصوصیات این شخصیت انقلابی است.

اینجانب ارتحال این عالم عامل، عارف واصل را به محضر حضرت صاحب الامر (عج…)، مقام معظم رهبری (دام ظله العالی)، مراجع عظام تقلید (دامت برکاتهم)، حوزه های علمیه و بیت مکرم به خصوص فرزندان محترم و شاگردان و ارادتمندان ایشان تسلیت عرض می نمایم و برای آن عالم پارسا علو درجات و رحمت الهی را از خداوند متعال خواستارم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

انتهای پیام/