حجت الاسلام متقی نیا گفت: تببین اسلام ناب محمدی، دفاع از ولایت فقیه در فتنه 88 و تربیت شاگردان انقلابی، حاصل یک عمر تلاش مستمر آیت اله مصباح یزدی بوده است.

حجت الاسلام قاسم متقی نیا در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: شخصیت آیت الله مصباح یزدی دارای فصول زیادی است که در حوزه علمیه از جمله کسانی بودند که قبل از سن ۳۰ سالگی به اجتهاد رسید که این نشان از نبوغ، هوش و تلاش آیت الله یزدی بود.

وی افزود: آیت الله مصباح یزدی تا آخرین لحظات، مشغول به تدریس در حوزه های علمیه بود و شاگردان زیادی از محضر این عالم بزرگ بهره بردند.

امام جمعه موقت خرم آباد با اشاره به فعالیت های آیت الله مصباح یزدی قبل از انقلاب عنوان کرد: ایشان در مبارزات سیاسی قبل از انقلاب علیه رژیم پهلوی فعالیت های فراوانی داشتند و شیوه مبارزاتی این عالم ربانی به این گونه بود که به شیوع علمی و پاسخ به شبهات اقدام می کردند و با این اقدامات رژیم طاغوت را مورد حمله قرار می داد.

حجت الاسلام متقی نیا عنوان کرد: تبیین اسلام ناب محمدی از موضوعاتی بود که مد نظر قرار داشتند و از طرق نوشتن کتاب، تربیت شاگردان، پاسخ به شبهات در طول سالها اثرگذاری موثری در راه اسلام و انقلاب داشتند.

وی با اشاره به ولایت پذیری این عالم ربانی بیان کرد: آیت الله مصباح یزدی قبل از انقلاب، امام(ره) و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران مقام معظم رهبری را همراهی کردند و در مقاطع مختلف انقلاب حضور سیاسی و اجتماعی خوبی داشتند.

امام جمعه موقت خرم آباد با بیان اینکه آیت الله مصباح یزدی فعالیت های گسترده ای در سطح حوزه انجام دادند گفت: موسسه آموزشی پژوهشی امام(ره) در قم را پایه ریزی کردند و چند دهه است که این مرکز میزبان شاگردان بسیار زیادی است که در محضر علمای بزرگ کسب علم می کنند.

حجت الاسلام متقی نیا با اشاره به فعالیت های آیت الله مصباح یزدی در جلوگیری از انحرافات و توطئه های دشمنان افزود: در سال ۸۸ و در جریان فتنه، تمام قد و با همه توان به پاسخگویی علمی پرداختند و از نظر فقهی به شبهات پاسخ دادند و همیشه یار و یاور رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران بودند.

وی بیان کرد: دفاع از رهبر انقلاب، تببین اسلام ناب محمدی، دفاع از ولایت فقیه در فتنه ۸۸ و تربیت شاگردان انقلابی، حاصل یک عمر تلاش مستمر آیت الله مصباح یزدی بوده است.

انتهای پیام/