رزم گفت: طی 9 ماهه امسال بیش از 6 هزار پرونده در استان لرستان مختومه شد.

به گزارش سفیر افلاک محمد رزم ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه رئیس دادگستری شهرستان پلدختر اظهار داشت: در ۹ ماهه امسال تعداد ۶۶۳۱ پرونده وارد دستگاه قضا شده ک  ۶۷۶۶ پرونده مختومه و  میزان رسیدگی ۱۰۳درصد بوده است.

وی با اشاره به سالروز شهادت سردار سلیمانی افزود: حاج قاسم مرد نبردهای سخت و قدرتمند ترین ژنرال دنیا بود که به عنوان سرباز ولایت خدمت می کرد و در دست نوشته ایشان به نسب لر بودن خود اشاره می کند و بر دل همه مردم احاطه داشت به طوری که ملت ایران در تشییع پیکر ایشان از زحمات سیدالشهدا مقاومت تجلیل کردند و استکبار از وجود حاج قاسم و امروز از نام این چهره مقاومت هراس دارد.

رئیس کل دادگستری با اشاره به اینکه باید مکتب حاج قاسم به نسل های جوان منتقل شود گفت: این مکتب برگرفته از مکتب عاشورا است و انتقال آن به نسل های بعدی مهم و ضروری است.

رزم با تاکید بر اینکه حقوق عامه در پلدختر مورد کم لطفی قرار گرفته است بیان کرد: بر اساس قانون اساسی صیانت از حقوق عامه وبیت المال از وظایف قوه قضائیه است که خدشه به این حقوق باعث سلب منفعت از قبیل انفال، معادن، استانداردهای اجباری و محیط زیست برای بخشی از مردم می شود و دادستان با همکاری رئیس دادگستری شهرستان نسبت به احقاق حقوق عامه در شهرستان اقدام کنند.

وی بیان کرد: تجمع فاضلاب و مشکلات مردم، بازسازی راه های تخریبی بر اثر سیلاب، نبود دوربین پایش جهت پیشگیری از تخلفات، علی رغم سبزیجات و باغات، نبود میدان میوه وتره بار در شهرستان، فاصله مسافتی ۹۰ کیلومتری آزاد راه با اولین پاسگاه انتظامی، ساخت وساز های غیر مجاز در اولویت فعالیتی دستگاه قضایی قرار گیرد.

رئیس کل دادگستری لرستان تصریح کرد: قطع درخت و قاچاق زغال باید در شهرستان مورد رسیدگی و توجه قرار گیرد، زوال درختان بلوط بر اثر بیماری و قطع درختان از دیگر چالش های شهرستان پلدختر است که باید توجه جدی بر رفع آنها صورت گیرد و همچنین مسائل و مشکلات پسا سیلاب در لیستی نوشته شود.

رزم با اشاره به سیل خیز بودن پلدختر افزود: سیل خیز بودن پلدختر یک چالش و دیواره ساحلی داخل شهر مانع نگرانی است و باید در دره های بالا دست آبخیز داری صورت گیرد.

وی با اشاره به وضعیت پرونده های دستگاه قضایی در پلدختر بیان کرد: دادگستری پلدختر در خصوص دیدار چهره به چهره با مردم، کاهش پرونده معوقه، تشکیل شورای حفاظت از آب و منابع طبیعی و ملی، حمایت از سرمایه گذاری جهت جهش تولید، اقتصاد مقاومتی واشتغالزایی، شورای پیشگیری از جرائم برنامه ریزی نماید.

رئیس کل دادگستری لرستان با بیان اینکه با اخلال گران اقتصادی برخورد جدی می شود گفت: دستگاه قضایی جهت حفظ نظام با مخلین نظام و امنیت برخورد جدی می کند و نباید اجازه تضییع بیت المال داده شود.

در ادامه حجت الاسلام موسوی امام جمعه پلدختر افزود: فضای فیزیکی دادگستری شهرستان مناسب نیست و به علت افزایش مراجعات قضایی و حجم بالای کار نیاز است برای این مشکل فکری شود.

وی بیان کرد: در پلدختر برخی پرونده های منجر به نزاع یا قتل وجود دارد که سالها از این حادثه گذشته و نیاز است تجدید نظرهایی در خصوص پرونده ها با مصالحه ختم شود.

امام جمعه پلدختر تصریح کرد: سرقت هایی طی یکی دوماه اخیر حتی در مسجد نیز صورت گرفته که باید با مخلین نظام و امنیت برخورد شود چون این اتفاقات موج نگرانی در بین مردم به جود آورده است.

در پایان از زحمات اکبر رشیدی رئیس سابق دادگستری قدر دانی و مهدی بیرانوند به عنوان رئیس جدید دادگستری شهرستان پلدختر منصوب شد.

انتهای پیام/