آشتاب با بیان اینکه ۱۸۶ میلیارد تومان تسهیلات کرونایی در استان پرداخت شده است، گفت: مقرری بیمه بیکاری به 2300 نفر در لرستان پرداخت می شود.

علی آشتاب در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: در استان لرستان هم اکنون دو هزار و ۳۳۰ نفر بیمه بیکاری دریافت می کنند که این رقم در سال گذشته دو هزار و ۷۷۶ نفر بوده و تعداد مقرری بیمه بیکاری کمتر شده است.

وی افزود: این افراد به دلایلی مانند عدم فعالیت کارگاه یا واحد تولیدی از کار بیکار شده و برای دریافت بیمه بیکای اقدام کرده اند البته با شیوع کرونا به برخی از کسب و کارها خسارت هایی وارد شد و افرادی شغل خود را از دست دادند که بیمه بیکاری کرونا نیز در استان پرداخت شده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به تمدید مهلت پرداخت تسهیلات کرونا در استان گفت: با توجه به شرایط اقتصادی، مهلت پرداخت این تسهیلات تمدید شده تا افرادی که تاکنون موفق به دریافت تسهیلات نشده اند بتواند در این مدت دریافت کنند.

آشتاب عنوان کرد: ۲۹ هزار و ۳۰ پرونده با اشتغال ۳۵ هزار و ۸۲۶ نفر برای دریافت این تسهیلات در استان تشکیل شده که تاکنون ۲۰ هزار و ۶۲۷ پرونده، تسهیلات کرونایی را با مبلغ ۱۸۶ میلیارد تومان دریافت کرده اند.

وی بیان کرد: این تسهیلات برای حفظ اشتغال ۲۴ هزار و ۲۱۲نفر پرداخت شده  که ضروری است متقاضیان در مهلت باقیمانده برای پیگیری دریافت تسهیلات اقدام نمایند.

انتهای پیام/