پازوکی گفت: 295 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه های نیمه کاره سیلاب لرستان پرداخت می شود.

مهدی پازوکی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: سیل سال گذشته در استان ۱۰ هزار میلیارد تومان به زیر ساخت ها، مسکن و کشاورزی خسارت وارد کرد.

وی افزود: تاکنون اعتبارات جبران خسارت سیل برای بازسازی و تعمیر مسکن و بخش کشاورزی در نظر گرفته شده که اولویت پرداخت جبران خسارت بیشتر در این دو حوزه بوده است.

مدیرکل مدیریت بحران لرستان تصریح کرد: پیرو صحبت های استاندار لرستان مبنی بر پرداخت بخشی دیگر از جبران خسارت ها، این موضوع از طریق مدیریت بحران، سازمان برنامه و بودجه و وزارت کشور در حال پیگیری است و مراحل نهایی ابلاغ اعتبار در حال انجام است که ۲۹۵ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه های نیمه کاره خسارت دیده از سیل پرداخت شود.

پازوکی عنوان کرد: در حال حاضر بیش از ۹۰ پروژه نیمه کاره در استان بر اثر سیل سال گذشته نیمه کاره باقی مانده که با پرداخت این اعتبارات می توان پروژه ها را به نقطه امن رساند که در صورت وقوع سیل، دچار آسیب و خسارت نشوند. این میزان اعتبار که پرداخت شود فقط برای تکمیل پروژه های زیر ساختی هزینه خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: جبران خسارت در بخش مسکن و کشاورزی استان پرداخت شده و از این پس هر چه اعتبار برای جبران خسارت در نظر گرفته شود برای زیرساخت های خسارت دیده از سیل هزینه می شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان با اشاره به اولویت بندی پروژه های سیل گفت: اعتبارات طبق اولویت و براساس ضرورت پروژه هزینه می شود.

انتهای پیام/