اسبکوه با بیان اینکه ۳ هزار واحد صنفی در خرم آباد پروانه کسب ندارند گفت: اصناف فاقد پروانه کسب پلمب می شوند.

منوچهر اسبکوه در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: شناسایی واحدهای صنفی فاقد پروانه کسب در دستور کار قرار گرفته و به همه اتحادیه ها اعلام شده که واحدهای صنفی نسبت به پروانه کسب اقدام کنند.

وی افزود: واحدهایی که پروانه کسب آنها از انقضا گذشته، مهلتی در نظر گرفته شده تا اقدام به تمدید نمایند و در غیر این صورت پروانه کسب آنها ابطال می شود.

رئیس اتاق اصناف لرستان تصریح کرد: همچنین واحدهایی که پروانه کسب ندارند شناسایی و پلمب می شوند و در صورتی که اقدام به فک پلمب کنند به مراجع قضایی معرفی می شوند.

اسبکوه عنوان کرد: در کل استان بالغ بر ۵۳ هزار واحد صنفی وجود دارد که ۱۰ هزار واحد فاقد پروانه بوده و یا مهلت انقضای آنها گذشته است که در مرکز استان از ۱۷ هزار و ۵۰۰ واحد صنفی سه هزار واحد فاقد پروانه کسب هستند.

وی با اشاره به فعالیت واحدهای صنفی در وضعیت کرونایی استان افزود: با توجه به اینکه همه شهرهای استان در وضعیت زرد قرار دارند همه مشاغل فعالیت خود را با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام می دهند.

رئیس اتاق اصناف لرستان خاطر نشان کرد: در حال حاضر تنها تالارها فعالیتی ندارند که قرار است در صورت فراهم شدن شرایط لازم، با بخشی از ظرفیت فعالیت خود را آغاز کنند.

اسبکوه اظهار داشت: بازرسی های مستمری از واحدهای صنفی صورت می گیرد که همه ملزم رعایت دستورالعمل های بهداشتی هستند و در صورتی که پروتکل ها را رعایت نکنند تذکرات لازم داده می شود.

انتهای پیام/