ویسکرمی گفت: راز نجات استان لرستان ورود سرمایه گذار است و باید شرایط را برای ورود سرمایه گذار فراهم کنیم.

به گزارش سفیرافلاک، مهرداد ویسکرمی شامگاه امروز در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به وضعیت مجتمع کشت و صنعت لرستان اظهار داشت: برای این مجتمع سرمایه گذار وارد شده و در استان هزار و ۵۰۰ هکتار زمین را به عنوان گردشگری در نظر گرفته و توریستی بودن این منطقه می تواند در توسعه مهم باشد.

وی افزود: در راستای مشکلاتی که در مجتمع کشت و صنعت رخ داده باید برای قضاوت کردن اطلاعات کافی وجود داشته باشد که در این مجتمع میلیاردها تومان خسارت وارد شده و باید به گونه ای رفتار شود که اگر سرمایه گذاری آمد پشیمان نشود.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه راز نجات استان لرستان ورود سرمایه گذار است عنوان کرد: شرایط را باید برای سرمایه گذاری بیشتر فراهم کنیم؛ نباید مشکلات را به گونه ای آنقدر بزرگ جلوه داد که سرمایه گذار برای ورود احساس ترس کند و نیاز به مدیریت دارد.

وی با اشاره به مشکلات بیمارستان مهرگان خرم آباد گفت: بیمارستان مهرگان به خاطر بدهی های سرمایه گذار، بانک شد و از سال ۸۲ این بیمارستان با مشکلاتی همراه شد که با پیگیر های صورت گرفته در یک مرحله چهار درصد و در یک مرحله دو درصد بخشیده شد.

ویسکرمی تصریح کرد: در همین راستا ۲۷میلیارد باید سرمایه گذار پرداخت می کرد که این رقم به هفت میلیارد رسید و سه میلیارد هم بدهی داشت که پرداخت شد و باید این پروژه ساخته شود.

وی با اشاره به پیگیری های لازم هتل صخره ای خاطرنشان کرد: این پروژه از نظر اداری مشکلی ندارد و در راه دسترسی این پروژه مشکل ایجاد شده اما سرمایه گذار دوست دارد بهتر انجام می شود چرا که هتل پنج ستاره است و هفت هزار متر راه ورودی این هتل مسئله دار است که سرمایه گذار می گوید بهتر است به بهترین شکل هموار شود.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: انقلابی بودن به معنای پایبند بودن به ارزشها، تلاش برای منافع مردم، صراحت و صداقت است و اگر قرار باشد جابه جایی مدیران طبق هر شرایطی طبق فامیلی و طایفه ای صورت گیرد این انقلابی نیست.

ویسکرمی با اشاره به مشکلات کارخانه سیمان خرم آباد بیان کرد: در جلسه ای که برگزار شد، بنا بود بانکهایی که عامل هستند تملک و بعد واگذار کنند اما برخی از مسئولین استان مخفی کاری می کنند، البته ما خودمان خبرها را پیگیری می کنیم و برخی مسئولین مخفی کاری می کنند تا به نام خودشان تمام شود ولی هدف ما رفع مشکلات مردم است.

وی تصریح کرد: سرمایه گذار قبلی صدر فولاد توافق کرده بود که با فولاد خوزستان بدهی ها را پرداخت کند که این رخ نداد و در برنامه بعدی فولاد خورزستان بدهی بانک انصار را پرداخت کرد و قرار است راه اندازی شود.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه راه اندازی لاستیک سازی دو هزار شغل ایجاد می کند عنوان کرد: کارخانه لاستیک سازی ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و مشکل اصلی سرمایه گذر است چرا که توان ادامه کار را ندارد و تلاش می شود که این مشکل برطرف شود و در صورت راه اندازی می تواند زمینه اشتغال دو هزار اشتغال باشد.

ویسکرمی اظهار داشت: مجمع نمایندگان بهتر از این می توانست باشد ولی انفرادی کار کردن یکی از مشکلات است و اجرای کار گروهی بهتر می تواند اثرگذار باشد.

وی با اشاره به اینکه ۸۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل بیمارستان نیایش نیاز است، گفت: قراداد دو ساله ای برای بیمارستان نیایش بسته شده و دانشگاه منابع را تامین می کند که ۸۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل نیاز است که بخشی از این هزینه از طریق وام و مقداری با واگذاری ملک های دانشگاه انجام می شود.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی افزود: بیمارستان شهدای عشایر حفظ و نیایش هم ساخته می شود و در اختیار ارائه خدمات درمانی قرار می گیرد.

ویسکرمی خاطرنشان کرد: دست از حقابه لرستان برنمی داریم و اگر در گذشته به نتیجه نرسیده به این دلیل بوده که یا پیگیری نبوده یا علمی دفاع نشده و اما این نقص ها را باید جبران کرد.

وی با اشاره به مشکلات داروخانه هلال احمر استان تصریح کرد: مشکلی در این بین وجود دارد و این در حالیست که این داروخانه در کل کشور وجود دارد جز لرستان که باید این مشکلات برطرف و داروخانه راه اندازی شود.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: جابه جایی مدیران با توجه به اینکه چند ماه تا انتخابات باقی نمانده نمی تواند مشکلی را حل کند و مدیران باید فعالیت داشته باشند و یک مدیر که غیر قانونی سر کار بود را برداشتیم و در این راستا نظارت کامل داریم.

انتهای پیام/