نجفی گفت: عملیات آبخیزداری در 16 حوزه آبخیز استان اجرا می شود و 21 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای عملیاتها اختصاص داده شده است.

به گزارش سفیر افلاک به نقل از روابط عمومی منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان، شیرزاد نجفی اظهار داشت: در سال جاری عملیات های اجرایی در کنترل سیل و رسوب بسیار موثر بوده و با وجود این که بارش های پاییزه افزایش ۱۷ میلی متری نسبت به میانگین سنوات گذشته داشته اند اما هیچگونه خسارت جانی و مالی به مناطقی که در بالادست آن عملیات آبخیزداری و پخش سیلاب انجام گرفته بود وارد نشد.
وی افزود: در یکی از پروژه های شمال خرم آباد که این پروژه در سطح ۴۳ هزار هکتار از اراضی سیل خیز مشرف به شهرستان خرم آباد بود، عملیات آبخیزداری اجرا شده و ظرفیت کنترل و ذخیره حجمی معادل ۴ میلیون متر مکعب سیلاب در هر بارندگی شدید را دارد.
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان تصریح کرد: تمام حجم سیلاب جاری شده در اثر اجرای این عملیات مدیریت، مهار و ذخیره شده است.
نجفی عنوان کرد: علیرغم هشدارهای هواشناسی مبنی بر آبگرفتگی و طغیان رودخانه خرم رود اما با وجود پروژه های آبخیزداری حادثه ای در رودخانه خرم رود رخ نداد.
وی با اشاره به این که امسال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی ۲۱ میلیارد تومان به استان اختصاص یافت گفت: بنا به مطالعات صورت گرفته در سطح ۱۶ حوزه موجود در سال جاری، ۴۱ هزار و ۲۰۱ متر مکعب عملیات مکانیکی و ۱۱۰ هکتار عملیات بیو مکانیکی انجام خواهد شد.
انتهای پیام/