امیری گفت: دشمن به دنبال تضعیف قدرت موشکی ایران است اما ایران با اقتدار و سربلندی برای موفقیت و پیشرفت در عرصه های مختلف تلاش می کند.

امیرعلی حیدر امیری در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: بعد از ترور سردار سلیمانی نیاز بود که یک ضربه ای به دشمن وارد شود، در حالی که از بعد جنگ جهانی دوم هیچ قدرتی جرات حمله به پایگاه های آمریکایی را نداشته اما نیروهای جمهوری اسلامی ایران چند روز بعد از شهادت سردار سلیمانی، پایگاه های نظامی آمریکا در عراق را هدف قرار دادند.

وی افزود: حمله به عین الاسد یکی از مهمترین اقدامات جمهوری اسلامی ایران بود و آمریکا اصلا فکر نمی کرد، ایران از لحاظ اطلاعاتی چنان قوی باشد که با رصد  آنها بتواند اینگونه ضربه مهلکی به دشمن وارد نماید.

تحلیلگر مسائل سیاسی تصریح کرد: یکی از نیروهای دانمارکی در این راستا گفته بود که اگر ایران می خواست تلفات انسانی در این حمله داشته باشد می توانست دقیقا محل خوابگاه و نگهداری سربازان را نشانه بگیرد اما جمهوری اسلامی بسیار دقیق عمل کرد و نشان داد که قدرت و توان ایران در بحث موشکی چقدر بالا است.

امیری عنوان کرد: در این حمله سوله های تجهیزات نظامی مورد هدف قرار داده شد به طوری که تا ۴۸ ساعت بعد از این حمله، انبارها همچنان در آتش می سوختند و با خاک یکسان شدند.

وی با اشاره به ابعاد داخلی و خارجی این اقدام گفت: در بُعد داخلی مردم منتظر بودند تا ضربه ای که از آن به عنوان سیلی نام برده می شود، به دشمن وارد شود و از نظر بُعد خارجی در حالی که سابقه این حمله وسیع به آمریکا وجود نداشته سبب شد تا از نظر سیاسی آمریکا رسوا شود و با این اقدام هیمنه آنها شکسته شد.

تحلیلگر مسائل سیاسی با اشاره به ویژگی های موشک ایرانی خاطر نشان کرد: این موشک ها دارای ویژگی هایی از جمله قدرت تخریبی بالا، دقت در شلیک و سرعت هستند که این به بهینه سازی موشک ها برمی گردد و امروز ایران از نظر قدرت موشکی آنچنان قوی شده که حتی قدرت های بزرگ هم این قدرت و توان را ندارند.

امیری با بیان اینکه بعد از این حمله، جو روانی در بین نظامیان آمریکا ایجاد شد اظهار داشت: در این حمله که تلفاتی را به دنبال داشت، برخی از نظامیان اقدام به خودکشی کردند، برخی فرار کردند و جو روانی خاصی در بین آنها ایجاد شده بود.

وی با اشاره به اینکه دشمن به دنبال تضعیف قدرت موشکی ایران است افزود: دشمن تلاش دارد تا قدرت موشکی ایران را مهار کند اما هیچگاه ایران دست از این موفقیت و پیشرفت برنخواهد داشت و روز به روز بر موفقیت ها در این عرصه و عرصه های دیگر افزوده می شود.

انتهای پیام/