بهاروند گفت: 100 تخت به ظرفیت بیمارستان های تامین اجتماعی لرستان اضافه می شود و مجموع تخت ها به بیش از 300 تخت می رسد.

امین بهاروند در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: در حال حاضر سه بیمارستان تامین اجتماعی در خرم آباد، بروجرد و دورود وجود دارد که در مجموع ۲۳۵ تخت در این بیمارستانها فعال است.

وی افزود: تلاش هایی صورت گرفته تا تعداد تخت ها تا پایان سال آینده به بیش از ۳۳۵ تخت افزایش پیدا کند و در اختیار بیمه شدگان تامین اجتماعی در حوزه درمان قرار گیرد.

مدیر درمان تامین اجتماعی لرستان تصریح کرد: با توجه به اینکه بیمارستان تامین اجتماعی خرم آباد سال ۷۴ احداث شده است، نیاز به نوسازی داشت که این کار در دستور کار قرار گرفت و تا پایان خرداد ماه سال آینده همه بخش ها نوسازی می شوند.

بهاروند عنوان کرد: با توجه به اینکه درمانگاه بیمارستان تامین اجتماعی خرم آباد جوابگوی نیاز مراجعه کنندگان نبود قرار شد که در محوطه بیمارستان درمانگاه ساخته شود که تا پایان امسال پیمانکار انتخاب و عملیات اجرایی پروژه آغاز می شود.

وی با اشاره به طرح توسعه بیمارستان کوثر بروجرد گفت: این بیمارستان هم اکنون ۳۲ تخت بستری دارد که با اجرای این طرح تعداد تختها به ۱۰۰ تخت افزایش پیدا می کند و این پروژه حدود ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که احتمالا در نیمه اول سال آینده تکمیل خواهد شد.

مدیر درمان تامین اجتماعی لرستان اظهار داشت: قرار است که ۳۲ تخت به بیمارستان دورود افزوده شود که این برنامه ظرف مدت ۱۸ ماه اجرا خواهد شد.

بهاروند خاطر نشان کرد: در همه شهرهای استان درمانگاه تامین اجتماعی وجود دارد و فقط این درمانگاه در شهرستان الشتر وجود ندارد چون تعداد بیمه شدگان به حد نصاب نرسیده است.

وی بیان کرد: درمانگاه در شهرهایی دایر می شود که تعداد بیمه شده ها ۲۰ هزار نفر باشد و هر چه این تعداد افزایش یابد مراکز درمانی بیشتری در این حوزه احداث می شود که تلاش می شود درمانگاه در این شهرستان نیز راه اندازی شود.

انتهای پیام/