مسرور خواه گفت: حمله به عین‌‌الاسد وجهه انقلابی و استکبار ستیز ایران اسلامی را به جهانیان نشان داد و موجب انسجام و همگرایی بیش تر محور مقاومت شد.

علیرضا عابد مسرورخواه در گفت وگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: بعد از حمله ژاپن به پایگاه دریایی ایالات متحده آمریکا در«پرل هاربر» وآغاز جنگ جهانی دوم، حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به پایگاه نظامی عین الاسد آمریکا که به زعم این کشور جزوی از خاک آمریکا محسوب می‌شد، بی‌سابقه بوده است.

وی با بیان این که بعد از حمله ایران به عین الاسد، اندیشکده‌های آمریکایی مانند مرکز مطالعات استراتژیک و بین‌الملل اعلام کردند آمریکا باید در محاسبات خود نسبت به توان نظامی ایران تجدید نظر جدی کند افزود: آمریکا بعد از جنگ جهانی دوم تقریباً در هیچ جنگی حضور مستقل نداشته بلکه همراه با نیروهای شبهه نظامی در کشورهای مختلف وارد شده است، با این وجود در همین نبردها نیز عمدتاً نیروهای آمریکایی شکست خورده‌اند.

کارشناس مطالعات آمریکا با بیان این که حمله به عین‌الاسد، از اهمیتی راهبردی برخوردار بوده و محاسبات دشمن را دچار تغییرات جدی کرده است عنوان کرد: بدنه نیروهای نظامی ارتش آمریکا به هیچ وجه تجربه یک جنگ جدی و تمام عیار را ندارند و در حمله به عین الاسد نیز مصاحبه با سربازان و افسران نظامی حاضر در آن پایگاه نشان می‌داد که تاکنون با آن حجم از انفجارات مواجه نبودند و برای آنها بسیار وحشتناک تر از تجارب گذشته بود.

مسرور خواه با اشاره به آسیب های مذاکره با آمریکا برای جهان اسلام تصریح کرد: حمله به عین‌‌الاسد وجهه انقلابی و استکبار ستیز ایران اسلامی را به جهانیان نشان داد و  خون تازه‌ای در شریان‌های افکار عمومی مستضعفین جهان جاری شد.

کارشناس سیاسی با بیان این که این حمله در منطقه به معنای انسجام و ادامه قدرت مقاومت بود به ویژه اینکه مقام معظم رهبری از این حمله به یک سیلی کوچک تعبیر نمودند و اصل انتقام را اخراج آمریکا از منطقه دانستند، خاطرنشان کرد: پاسخ منفعلانه آمریکا به این حمله وجهه پوشالی قدرتمندی را که این کشور از خود در جهان برساخته بود از بین برد و نشان داد ایران و جریان مقاومت امکان تحمیل ضربات بسیار سنگین به آمریکا را دارند و هیمنه رسانه‌ای آمریکا، نه به عنوان یک گزاره مبتنی بر واقعیت بلکه تنها یک برساخت ذهنی در افکار عمومی است.

وی با اشاره به ارتباط مستقیم بین دو موضوع عقب نشینی جبهه استکبارواقدامات ایران و جریان مقاومت بیان کرد: حمله به عین‌الاسد دولت‌های همسو و پیرو آمریکا را از چتر حمایتی که آمریکا همواره وعده آن را به اذناب خود در کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس می‌داد ناامید ساخت و امروز این دولت‌ها می‌دانند که مواجهه نظامی با ایران به مراتب سنگین‌تر از آن است که دیگر دولت ها و آمریکا توان آن را داشته باشند.

مسرورخواه یادآور شد: حمله ایران به عین الاسد قدرت بازدارندگی توان نظامی ایران را تقویت و به جهانیان نشان داد و فرماندهان نظامی آمریکا را از عدم توانایی در مواجهه نظامی با ایران مطمئن‌تر ساخت، اگرچه که پیش از این نیز فرماندهان نظامی این کشور از این موضوع آگاهی داشتند.

کارشناس سیاسی با اشاره به اینکه ریل‌ گذاری‌ها و اقدامات در جبهه مقاومت قائم به فرد نیست گفت: حمله به عین‌الاسد با هدف‌گذاری اخراج آمریکا از منطقه پیامی واضح برای محور مقاومت و سایر مستضعفین جهان داشت و آن ادامه مقاومت با تمام توان بود؛ حمله به عین‌الاسد سبب بازسازی روحیه و توان رزمندگی جریان مقاومت در منطقه شد و همگرایی بی‌سابقه‌ای را در این محور رقم زد.