با حضور جمعی از مسئولان، مرکز سلامت روان جامعه نگر سامان خرم آباد افتتاح شد.

به گزارش سفیرافلاک محمود ثمینی معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان در مراسم افتتاح این مرکز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سلامت یکی از ارکان مهم توسعه در هر کشوری است و برای بهره مندی از جامعه ای سالم و تندرست باید زیرساخت های آن فراهم شود.

وی افزود: راه اندازی مراکز سلامت روان با رویکرد جامعه نگری یکی از زیرساخت های حوزه سلامت است که امروز به عنوان پایلوت در مرکز استان راه اندازی می شود.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان تصریح کرد: علت یابی صحیح و درست مشکلات سلامت مردم یکی دیگر از مقوله های مهمی است که باید در سطح جامعه به طور گسترده و مستمر انجام شود.

ثمینی عنوان کرد: اعتیاد یکی از معضلات مهم اجتماعی در ایجاد مشکلات روحی روانی است و برای مبارزه با این معضل نیز باید مراکز غربالگری و شناسایی مهمی وجود داشته باشد که برای مبارزه با معضل های اجتماعی و روانی باید تمامی دستگاه های اجرایی به نوعی مشارکت داشته باشند.

وی بیان کرد: خوشبختانه بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران برنامه های توسعه ای زیادی در کشور اجرا شده اما با این وجود هنوز نیازمند تلاش و خدمت بیشتری هستیم تا بتوانیم به شرایط ایده آل جامعه سالم و تندرست برسیم.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان با اشاره به مرکز سلامت روان جامعه نگر سامان خرم آباد گفت: با شروع به کار این مرکز انتظار می رود دستگاه های مشارکت کننده به ویژه دانشگاه علوم پزشکی و فرمانداری خرم آباد بتوانند دستاوردهای مورد انتظار در خصوص سلامت روان جامعه را حاصل کنند که دستاوردهای مقدماتی این طرح می تواند به طور گسترده در سایر شهرستان ها و استانهای تعمیم داده شود.

لازم به ذکر است که در این مرکز یک نفر روانپزشک، یک نفر پزشک عمومی، سه نفر کارشناس ارشد روانشناسی بالینی، دو نفر مددکار اجتماعی و دو نفر نیروی پذیرش و خدمات حضور دارند.

انتهای پیام/