هاشمیان با بیان اینکه بیانات مقام معظم رهبری تکلیف واردات واکسن را مشخص کرد گفت: قطعا ایران در عرصه تولید واکسن بسیار خوب خواهد درخشید و تولید داخلی قابل اعتمادتر است.

سید محمدرضا هاشمیان در گفتگو با خبرنگار سفیر افلاک اظهار داشت: ایران در عرصه علمی و پزشکی در طول این سالها پیشرفت های قابل توجهی داشته به طوری که در زمینه داروهایی که برای کرونا در این مدت مورد استفاده قرار گرفته، داروهای ایرانی بوده است.

وی افزود: در این مدت داروهایی که برای بیماران کرونایی استفاده شده، در داخل کشور تولید و مصرف شده و خوشبختانه تاکنون نتیجه خوبی به همراه داشته است؛ استفاده از این داروها در کاهش مرگ و میرها نیز موثر بوده است.

فوق تخصص مراقبت های ویژه و استاد دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به تولید واکسن ایرانی گفت: دانشمندان ایرانی در تهیه واکسن کرونا تلاش های فراوانی انجام دادند که تاکنون بسیار موفق بوده و یک نمونه از واکسن های تولیدی وارد فاز تست انسانی قرار گرفت و قطعا ایران در عرصه تولید واکسن بسیار خوب خواهد درخشید و تولید داخلی قابل اعتمادتر است.

هاشمیان با اشاره به بیانات رهبری در راستای ممنوع بودن واردات واکسن های آمریکایی و انگلیسی عنوان کرد: با سخنان امروز مقام معظم رهبری تکلیف مشخص شد و با توجه به اینکه کشور چین این واکسن را مانند ایران از ویروس ضعیف شده تهیه کرده است می توان تا زمانی که تولید واکسن داخلی به تولید انبوه برسد از این کشور واکسن وارد کرد تا برای گروه های پر خطر مورد استفاده قرار گیرد.

وی بیان کرد: رهبری در سخنان خود اعلام کردند که به فکر واکسن های غربی نباشید و ضروری است که در این راستا همه امکانات به کار گرفته شود تا مشکلات و موانع در خصوص تولید واکسن در داخل کشور برطرف شود و هر چه سریعتر به تولید برسد.

فوق تخصص مراقبت های ویژه و استاد دانشگاه شهید بهشتی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه کشور چین از واکسن های تولیدی که مورد استفاده قرار گرفته، در آرامش بیشتری به سر می برد اما در آمریکا اینگونه نیست و از ابتدای شیوع کرونا تبادل نظر در راستای بیماری کرونا با چین صورت می گرفت.

هاشمیان اظهار داشت: تعلل برای تهیه برندهای خاص واکسن کرونا از برخی کشورها لازم نیست و بهتر است که همه تمرکز بر روی واکسن داخلی باشد تا هر چه سریعتر این بیماری را شکست دهیم.

انتهای پیام/