حجت الاسلام شاهرخی با اشاره به اینکه حاکم شدن آموزه های اسلامی از اهداف انقلاب است گفت: شکست متعدد دشمنان موجب سرافرازی ملت ایران بوده و ایران اسلامی جایگاه خود را در فن آوری موشک نشان داده است.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام و المسلمین سید احمد شاهرخی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته در خرم آباد با اشاره به این که دست هدایت و حمایت الهی همراه با انسان های باتقوا و نیکوکار است اظهار داشت: در حالی که افراد گناهگار از ولایت الهی خارج شده و در حین ارتکاب به گناه تحت ولایت صاحب الامر (عج) نیستند و این موارد  برای ما هشدار و بیدار باش است.

وی افزود: از ۹ تا ۱۹ دی ماه دهه بصیرت نامگذاری شده است و این دهه که مصادف با ایام فاطمیه بوده،   حوادث و حماسه هایی همچون ۹ دی و سالگرد شهید سرافراز  حاج قاسم سلیمانی و چهلمین روز شهادت دکتر فخری زاده و ارتحال آیت الله مصباح یزدی اتفاق افتاده است.

شاهرخی عنوان کرد: ۱۹ دی روز قیام مردم قم علیه رژیم ستمشاهی است و این قیام حرکتی بود بر ضد کسانی که به دنبال دین زدایی و اسلام زدایی بودند تا معیارهای اشرافی گری و طاغوتی را بر جامعه حاکم کنند و این حرکت مردم قم که در راستای حرکت انقلاب و نهایتا منتهی به پیروزی ۲۲ بهمن ۵۷ شد در خاطره ما باقی است.

وی حاکم شدن آموزه های اسلامی را از اهداف انقلاب دانست و خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی یعنی جمهوریت که در خدمت همه مردم باشد نه خواص و اسلامی یعنی حاکمان ما کسانی باشند که پایبند ترین و ملزم ترین به شرع مقدس و دین اسلام باشند، ممکن است کسانی از بین راه بیایند و تغییر مسیر ایجاد کنند ولی ما تا جان در بدن داریم در این مسیر قرص و محکم می ایستیم و پاسداری خواهیم کرد.

امام جمعه خرم آباد با اشاره به ضرورت توقف و رفع تحریم ها تصریح کرد: راه شهید سلیمانی این است که ما در بیرون از مرزها با دشمن بجنگیم، نباید غفلت کرد که دشمن مانند صدام وارد کشور شود و بعد دفاع کنیم، ما موظف هستیم به گونه ای عمل کنیم که در بیرون از مرزها مانع از حضور دشمن در کشور شویم.

وی بیان کرد: ما اصرار نداریم آمریکا به برجام  برگردد چراکه اگر آمریکا به برجام برگشت و تحریم ها باقی ماند به ضرر ماست؛ مردم ما آگاه و هوشیار بودند و هوشیارتر شدند که ما به تعهداتمان عمل کردیم اما طرف مقابل عمل نکرد بنابراین پاسداری از اهداف انقلاب اسلامی سرلوحه دلدادگان به انقلاب و ولایت فقیه است.

حجت الاسلام شاهرخی اذعان داشت: فرد بصیر دارای قوه و نیروی درونی است که می تواند حقایق امور را علاوه بر آنچه در جلوی چشم ظاهرش است بفهمد، اصل خلقت برپایه بصیرت نهادینه شده است.

وی یادآور شد: حضرت علی(ع) می فرمایند وقتی چشم ظاهری، گرفتار خواسته های دنیایی شد عاقبتش کور می شود؛ گاهی دلبستگی های دنیوی و لذت های دنیوی چشم ودل انسان را کور می کند.

نماینده ولی فقیه در لرستان تاکید کرد: تقوای الهی، زمان شناسی و اقدام به موقع، سخن گفتن و موضع گیری به هنگام، دارای قوه تجزیه و تحلیل بودن، درک مسائل پیچیده و شناخت نیرنگ و خدعه دشمن و پیروی از ولایت و رهبری جامع الشرایط از راه های رسیدن به بصیرت است.

وی گفت: برخورداری از اندیشه ناب اسلامی، بینش عمیق سیاسی، تشخیص مسیرهای انحرافی با راه و رهنمودهای امام راحل و رهبری و کوچکی دنیا در نظر این عالم و چشم بستن برروی لذات زود گذر دنیا و تربیت شاگردان از خصوصیات آیت الله مصباح یزدی به عنوان یک عالم بصیر بود.

شاهرخی با اشاره به شکست متعدد تحرکات دشمنان از جمله ترامپ و نتانیاهو در چند سال اخیر اظهار داشت:  در مقابل این شکست دشمن آنچه سرافراز باقی ماند مقاومت، شهادت و سرافرازی ملت ایران در این ۴۱ سال است و ایران اسلامی جایگاه خود در فن آوری موشک نشان داد.

وی افزود: اکنون بزرگ ترین رزمایش پهپادی ارتش سرافراز ملت ایران در حال برگزاری است و این نوع پیشرفت همه جانبه شامل پهپادی های شناسایی، بمب افکن و ترکیبی را می توانیم  در رشد و پیشرفت اقتصادی، تولید و کاهش بیکاری و تورم در سطح کلان و البته در داخل استان با عدالت اجتماعی، اقتصاعی و سپردن امور به دست انسان های دانا، متعهد، مدبر، جهادی و کارگشا رقم بزنیم.

وی گفت: استان در وضعیت زرد قرار داشته باید همچنان با مقررات ستاد ملی و استانی کرونا همراهی کنیم و از اجتماعاتی که خلاف دستورات است اجتناب کنیم؛ از کادر درمان و همه نیروهای که تحت عنوان شهید سلیمانی مشغول خدمت و انجام وطیفه هستند تشکر و قدر دانی می کنیم.

انتهای پیام/