امیری با اشاره به اضمحلال نظام لیبرال دموکراسی غرب گفت: حمله به کنگره آمریکا، وقاحت دموکراسی غربی را نشان داد.

امیرعلی حیدر امیری در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: چهره‌ای دروغین که سینمای هالیوود و امپراطوری رسانه‌ای صهیونیست جهانی از مردم آمریکا با عنوان مردمانی بافرهنگ، متمدن، قانون‌مدار و قانون‌مند ساخته بود، با رفتار، حرکات و اتفاقات در اطراف کنگره واقعیتش نمایان شد.

وی افزود: چهره‌ای که بیانگر شعاری بودن تبلیغات و پروپاگاندای رسانه‌ای بوده و آمریکای واقعی سرشار از بی‌قانونی، زورگویی، دروغ و نفاق است.

تحلیلگر مسائل سیاسی با اشاره به اینکه ترامپ چهره واقعی آمریکا را به جهانیان نشان داد، عنوان کرد: حکومت مستکبر آمریکا با دخالت در کشورها و جنگ‌های نفتی طوری وانمود می‌کردند که به دنبال احیا حقوق بشر و دفاع از بشر هستند اما ترامپ به‌عنوان رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد که نبرد ما با دنیا به خاطر نفت است و دقیقا این قضیه خود را در سوریه، یمن و … نشان داد.

وی تصریح کرد: حرکت دیروز ترامپ که با قلدری، مردم را به آشوب و اغتشاش دعوت می‌کرد نشان داد ترامپ شخصیتی است که ماندن در رأس قدرت، حتی به قیمت کشته شدن افراد بی‌گناه برای او مهم بوده و فقط زبان زور را می‌فهمد.

امیری خاطرنشان کرد: در درگیری‌های دیروز در اطراف کنگره آمریکا چهار نفر سفیدپوست کشته شدند و قطعاً اگر معترضین سیاه‌پوست یا مسلمان بودند نیروهای پنتاگون، تعداد بیش‌تری را می‌کشتند.

تحلیل‌گر و تئوریسین مسائل سیاسی غرب آسیا با اشاره به نمایان شدن چهره واقعی آمریکا بیان کرد: وضعیت و چهره تماشایی دیروز آمریکا با مدعیان اجرای دموکراسی غربی در دنیا که معتقدند دموکراسی آمریکایی را به دنیا صادر کنیم، نشان داد در نظام لیبرال دموکراسی غرب، دموکراسی مُرده است و این نظام رو به فروپاشی و انحطاط و اضمحلال است.

وی گفت: دیروز مردم آمریکا با اسلحه به سمت کنگره ملی حمله کردند چراکه زمان تأیید رأی بایدن فرارسیده بود؛ اما برای نخستین بار در دنیا رئیس‌جمهور مستقر، مردم را به قیام، درگیری و حمله به مرکز دموکراسی آمریکا یعنی کنگره دعوت کرد و این نشان از اوج وقاحت دموکراسی غربی است که سالیان سال به‌دروغ توسط امپراطوری رسانه‌ای به مردم القا شد که اوج دموکراسی در آمریکا می‌باشد.

انتهای پیام/